תושבי הדרום, שבילו את היממה האחרונה במקלטים, אינם מרוצים מהסכם הפסקת האש שהושג מול החמאס. "עדיף לסבול בממ"דים, ושפעם אחת יסיימו עם זה, אחת ולתמיד", מסבירה רעות בסיס משדרות. "אני יודעת שחודש מהיום יהיה שוב אותו דבר – עוד כמה ימים שוב יהיו טילים, ולא שינינו שום דבר. זה לא הגיוני שככה החיים שלנו נראים".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

כעת מתכוונים התושבים למחות בצורה שתמשוך את תשומת הלב הציבורית: חסימת כבישים. כבר הערב הם מתכנסים להבערת צמיגים וחסימת כבישים בצומת שדרות, ומחר מתכננים לחסום גם כבישים בלב תל אביב בדרישה ברורה: לסיים אחת ולתמיד את סבבי האלימות בדרום. "החלטנו לצאת למחאה נגד ההסכם – אנחנו יורים לעצמנו ברגליים", מסבירה מירי משדרות.

פגיעת הטיל באוטובוס (צילום: החדשות)
פגיעת הפצמ"ר באוטובוס, אתמול. "עוד חודש | צילום: החדשות

"צה"ל הורס להם בניינים ריקים, ובאותו זמן שולחים להם משאיות עם בטון וחומרי בנייה", מאשימה מירי. "איפה הכבוד שלנו? אנחנו במלחמה 17 שנים, הילדים שלנו הם החיילים. יש להם פוסט טראומה. אנחנו לא מוכנים יותר שיעבדו עלינו, לא מאמינים לא לממשלה ולא לעומד בראשה".

ההזמנה למחאה (צילום: חדשות)
ההזמנה למחאה | צילום: חדשות
הבערות הצמיגים, הלילה (צילום: חדשות)
הבערות הצמיגים, הלילה | צילום: חדשות

"ביבי, ליברמן ובנט צריכים להניח את המפתחות וללכת הביתה", דורש תושב שדרות, אלירן גרבי. "בפעם הקודמת שביבי היה פה קיבלנו אותו בפרחים – בפעם הבאה נקבל אותו בקוצים. הוא משלם לחמאס פרוטקשן על חשבון דם ילדינו, זה לא יכול להימשך". גם יוחנן כהן מאשים את נתניהו: "אני מעל 40 שנים איש ליכוד, ואני מבטיח שלא אצביע יותר ליכוד. אנחנו שבויים של חמאס".