שוב: איום על קציני שב
ירי על כלא איילון, הלילה | צילום: דוברות שב"ס, חדשות

פעם שנייה בשבוע - תקרית סמוך לבית סוהר: מעט אחרי חצות (בין חמישי לשישי) נפתחה אש אל עבר כלא איילון ברמלה על ידי אלמונים מרכב חולף - לא היו נפגעים אך נזק קל נגרם למגדל השמירה הדרומי של בית הסוהר גבעון שבמתחם. שב"ס והמשטרה פתחו בחקירת המקרה ועצרו לפנות בוקר שני חשודים תושבי ג'לג'וליה בני 23 ו-47 בחשד למעורבות בשני אירועי ירי לעבר מתקני שירות בתי הסוהר השבוע. החשודים יובאו לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בפתח תקווה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בשעה 00:15 התקבל דיווח על קולות ירי סמוך לבית הסוהר איילון. כוח סיור של שב"ס שהיה במקום החל לחפש אחר הרכב שממנו בוצע הירי והזעיק כוח משטרה למקום. כאמור, לא היו נפגעים בנפש אך נזק נגרם לאחר המגדלים של אחד מבתי המעצר שבמתחם, שהיה מאוייש.

כוחות שהיו במקום פתחו בסריקות אחר הרכב שממנו נורתה האש בניסיון לאתרו. מספר דקות לאחר האירוע הוזעקו למקום בכירים בשירות בתי הסוהר, ובהם מפקדי בתי הסוהר ומפקד מחוז המרכז להערכת מצב בעקבות שני האירועים האחרונים.

זירת הירי לעבר בית הכלא, הלילה
הקליעים והנזק בכלא איילון | צילום: שב"ס, חדשות

התקרית הלילה מגיעה יומיים אחרי שברביעי אלמונים פתחו בירי של עשרות כדורי תת-מקלע אל בית המעצר הדרים שבשרון, ונמלטו מהמקום. גם באירוע הזה לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. על פי הערכת המשטרה האירוע הלילה קשור גם באירוע הירי שבוצע מוקדם יותר השבוע לעבר בית המעצר הדרים.

מחקירת האירוע עלה כי סמוך לשעה 4:00 נעצרה מכונית מול השער של המתחם בתי הכלא רימונים, הדרים וכלא השרון. מתוך אותה המכונית נורו היריות לכיוון שער הכניסה, אך כיוון שלא זוהו פגיעות ההערכה היא שמדובר היה בניסיון להזהיר ולאותת - ולא בהכרח לפגוע.

פיצוץ רכב קצינת שב
פיצוץ רכב קצינת שב"ס בחודש שעבר | צילום: חדשות

החשד העיקרי בתקרית ברביעי הוא שהיורים משתייכים לארגון הפשע של כותייר עודה מג'לג'וליה, שכמה מאנשיו נעצרו בעת האחרונה בידי חוקרי משטרת תל אביב והם מחוזקים ברימונים.

עלייה משמעותית באירועי הירי
אילוסטרציה | צילום: החדשות

בעת האחרונה נעשית פעילות משותפת של שב"ס והמשטרה להצר את צעדיהם של ארגוני הפשע שבכלא עצמו: בחודש שעבר הונח מטען חבלה שהתפוצץ בתוך רכב של קצינה בשב"ס המפקדת על אגף בכלא רימונים. הפיצוץ אירע כשהמכונית חנתה ליד ביתה של הקצינה בשדרות בן אבי בנתניה. לא היו נפגעים, אך לרכב נגרם נזק רב. גם באירוע החמור הזה ההערכה הייתה שמדובר בניסיון להעביר מסר של איום. מדובר בקצינה בדרגת רב פקד, שמפקדת על אגף בכלא שבו כלואים כמה עבריינים כבדים וכן ראשי משפחות פשע.