עלייה משמעותית באירועי הירי
אילוסטרציה | צילום: החדשות

עולם הפשע חוצה עוד קו אדום: אלמונים פתחו לפנות בוקר (רביעי) בירי של עשרות כדורי תת-מקלע אל בית המעצר הדרים שבשרון - ונמלטו מהמקום. באירוע לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. עקב הירי, נסגר כביש 4 לתנועה למשך כשעה באזור צומת רעננה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי סמוך לשעה 4:00 נעצרה מכונית מול השער של המתחם בתי הכלא רימונים, הדרים וכלא השרון. מתוך אותה המכונית נורו היריות לכיוון שער הכניסה, אך כיוון שלא זוהו פגיעות ההערכה היא שמדובר בניסיון להזהיר ולאותת, ולא בהכרח לפגוע.

החשד העיקרי שנבדק הוא שהיורים משתייכים לארגון הפשע של כותייר עודה מג'לג'וליה, שכמה מאנשיו נעצרו בעת האחרונה בידי חוקרי משטרת תל אביב והם מחוזקים ברימונים.

גורמים בשב"ס: מדובר הסלמה וחציית גבולות

מדובר בכמה עשרות קליעים בקוטר 7.62 מ"מ, וההערכה שהיורים השתמשו בכלי נשק אוטומטי מסוג קלצ'ניקוב. בשירות בתי הסוהר (שב"ס) מעריכים שהם יודעים מי עומד מאחורי המעשה.

פיצוץ רכב קצינת שב
פיצוץ רכב קצינת שב"ס בחודש שעבר | צילום: חדשות

בעת האחרונה נעשית פעילות משותפת של שב"ס והמשטרה להצר את צעדיהם של ארגוני הפשע שבכלא עצמו: בחודש שעבר הונח מטען חבלה שהתפוצץ בתוך רכב של קצינה בשב"ס המפקדת על אגף בכלא רימונים. הפיצוץ אירע כשהמכונית חנתה ליד ביתה של הקצינה בשדרות בן אבי בנתניה. לא היו נפגעים, אך לרכב נגרם נזק רב. גם באירוע החמור הזה ההערכה הייתה שמדובר בניסיון להעביר מסר של איום. מדובר בקצינה בדרגת רב פקד, שמפקדת על אגף בכלא שבו כלואים כמה עבריינים כבדים וכן ראשי פשע.