אליניב ברדה (ארכיון) (צילום: רויטרס, חדשות)
"יעבור סדרת בדיקות", ברדה | צילום: רויטרס, חדשות

קפטן הפועל באר שבע אליניב ברדה השתחרר היום (ראשון) מבית החולים סורוקה, בו אושפז לפני חמישה ימים בעקבות מכת כדור חזקה שקיבל לחזהו במהלך אימון. "אני רוצה שוב להודות לצוות בית החולים, צוות המיון ולצוות הרופאים והאחיות שטיפלו בי ודאגו לי בצורה מדהימה", אמר ברדה. "שוב תודה גדולה לדימה טרשצ'נקו ולגיא ממד"א שהצילו את חיי".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הקפטן הודה גם לאנשי הקבוצה ולאוהדיה על התמיכה הגדולה שהעניקו לו במהלך אשפוזו. "בשלב זה אצא הביתה ובעיקר אנוח", ציין. על אף השחרור, הרופאים מדגישים כי יש צורך במעקב נוסף, וכי בשלב זה מומלץ לו להימנע מלחזור למגרש במהלך השבועות הקרובים.

ברדה פונה לחדר המיון בסורוקה ביום שלישי שעבר לאחר שקיבל מכת כדור חזקה בחזה שגרמה לו להפרעות קצב מסכנות חיים והוא אף נזקק למכות חשמל בשטח. "ברדה עבר סדרת בדיקות במהלך אשפוזו בימים האחרונים ובסך הכול מצבו טוב ובמגמת שיפור", סיפר פרופ' דורון זגר, מנהל המערך הקרדיולוגי בסורוקה. "יחד עם זאת, הלב טרם הדגים התאוששות גמורה. חשוב לציין שוב את הטיפול הראשוני המעולה שקיבל במגרש מצוות הקבוצה וממד"א, טיפול שהציל את חייו".

בשבוע שעבר בשעות הצהריים נרשמו רגעי בהלה כשבמהלך אימון אלופת המדינה התמוטט ברדה, מהדמויות הבולטות בקבוצה, ופונה לבית החולים. בקבוצה הסבירו כי ברדה איבד את הכרתו לאחר שספג מכה חזקה בבית החזה מכדור שנבעט לכיוונו. כשהכדור פגע בברדה הוא נשכב על הדשא ואמר שהוא סובל מצמרמורות. תחילה האירוע לא נראה חריג, אך לפתע הוא התחיל להחוויר והאנשים סביבו חזו בו מאבד את הכרתו.

למזלו של ברדה, צוות של מד"א היה מחוץ למתחם ונכנס תוך זמן קצר: אנשי מד"א, יחד עם הצוות הרפואי של הקבוצה ובראשם המעסה שהנשים אותו ולחץ על חזהו, החלו לבצע בברדה החייאה שכללה ארבע מכות חשמל - לעיני חבריו השחקנים. לאחר ניסיון ההחייאה הרביעי, ברדה שב להכרתו במגרש והועבר לבית החולים.