חצי שנה לאחר התאונה במנהרות הכרמל שבה נהרגה הנערה אור אלבז ז"ל (17), נחשף תיעוד של ההתנגשות הקטלנית. בסרטון שהגיע לידי חדשות 2 נראה האוטובוס שבו נסעה אלבז כשהוא סוטה מנתיב נסיעתו ומתנגש בעוצמה בקיר המנהרה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

לאחר ההתנגשות ממשיך האוטובוס להתחכך בקיר לאורך מספר מטרים ולאחר מכן נהדף אל צידה השני של המנהרה. התיעוד הוביל את חוקרי ובוחני התנועה של משטרת מחוז חוף לשלול את גרסת הנהג, לפיה התאונה נגרמה בשל כשל טכני, והם חשודים כי התאונה נגרמה כתוצאה מהיסח דעת של הנהג.

אור אלבז ז
אור אלבז ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה

ביום חמישי הוגש כתב אישום נגד נהג האוטובוס, תושב חיפה בן 44 בגין גרימת מוות ברשלנות, נהיגה ברשלנות, גרימת נזק לאדם ולרכוש וסטייה מנתיב נסיעה. בתאונה נפצעו עוד 46 נוסעים בקו 101, בהם שישה במצב קשה. גם הנהג נפצע, אושפז בבית החולים ושוחרר לאחר יממה.

כבר בימים שלאחר התאונה העריכו במשטרה שהגורם לתאונה הוא היסח דעת של הנהג, שלפי טענות חלק מנוסעי האוטובוס היה עסוק בגביית כסף מהנוסעים בעת התאונה. הנהג עצמו טען בחקירתו כי הסיבה לתאונה היא "כשל טכני". בחברת אגד הבהירו כי האוטובוס שנפגע בתאונה היה מדגם חדיש, ולכן סביר שלא תקלה היא שהביאה לתאונה.

זירת התאונה, לפני כחצי שנה
זירת התאונה, לפני כחצי שנה | צילום: עדי לסקר, דוברות מד"א

גורם המעורב בחקירה אמר לחדשות 2 כי הנהג סירב בתחילה לשחזר את התאונה בפני החוקרים. "רק כששכנענו אותו שמטרת השחזור היא להראות אם היה כשל טכני או לאו - הוא הסכים", סיפר. "זה עזר לנו לגבש את התשתית הראייתית לקראת הגשת כתב האישום ע"י פרקליטות מחוז חיפה לפני מספר ימים".