זירת התאונה, לפני כחצי שנה
זירת התאונה, לפני כחצי שנה | צילום: עדי לסקר, דוברות מד"א

חצי שנה לאחר התאונה הקשה במנהרות הכרמל, בה נהרגה צעירה בת 17, הוגש היום (חמישי) כתב אישום נגד הנהג. בפרקליטות מייחסים לנהג, גבר בן 44 מחיפה, שורת עבירות חמורות בתאונה שהובילה למותה של אור אלבז ז"ל: גרימת מוות ברשלנות, נהיגה ברשלנות, גרימת נזק לאדם ולרכוש וסטייה מנתיב נסיעה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

כתב האישום מגיע לאחר חקירה של כחצי שנה שנוהלה על ידי המשטרה ופרקליטות מחוז חיפה, אשר הגישה את כתב האישום לבית המשפט לתעבורה. בתאונה נהרגה אור אלבז ז"ל בת ה-17, שהייתה בדרכה לקניות:  46 נוסעים נוספים באותו אוטובוס, קו 101, נפצעו באירוע - בהם 6 במצב קשה. הנהג עצמו נפצע גם כן בתאונה ושוחרר לאחר יממה לבית החולים.

כבר בימים שלאחר התאונה העריכו במשטרה שהגורם לתאונה הוא היסח דעת של הנהג, שלפי טענות חלק מנוסעי האוטובוס היה עסוק בגביית כסף מהנוסעים בעת התאונה. הנהג עצמו טען בחקירתו כי הסיבה לתאונה היא "כשל טכני". בחברת אגד הבהירו כי האוטובוס שנפגע בתאונה היה מדגם חדיש, ולכן סביר שלא תקלה היא שהביאה לתאונה.

אור אלבז ז
נהרגה בתאונה. אור אלבז ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה

"מאוד יכול להיות שהאוטובוס היה תקין בתחילת הנסיעה, ולכן ההודעה של אגד במקומה", אמר פרקליטו של הנהג, עו"ד ערן בר אור, במהלך הדיונים. "אבל זה לא אומר שבמהלך הנסיעה לא היה איזשהו פגם מכני שקרה". לדבריו, "הנהג עדיין עומד על טענתו שהוא נלחם בהגה והאוטובוס סחב ימינה, והוא לא הצליח להחזיר אותו לנתיב שלו. הוא התריע על תקלה מסוימת".

לאחר התאונה ביקשו הוריה של אלבז, ששכלו את בתם היחידה, את עזרת הציבור באיתור הטלפון הנייד שלה, שהכיל את זכרונותיה האחרונים: תוך מספר ימים המכשיר אותר על ידי המשטרה והושב למשפחה.