כמעט 36 שעות ללא חשמל נדרשו לשר התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים יובל שטייניץ להתייחס למשבר ממנו סובלים רבבות תושבים מאז אתמול (ראשון) בבוקר. "הייתה פה תקלה חמורה, גם מבחינה מוסרית", אמר השר שטייניץ בריאיון למהדורה המרכזית והטיל את האחריות על ועד העובדים של חברת החשמל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"אנחנו עוברים אירוע חמור מבחינת הפגיעה והסבל של האזרחים ובאירוע כזה אין מקום ואין הצדקה למשחקים, שביתות ועיצומים", הוסיף. "אי אפשר לנהל מאבקים על גב האזרחים בנושאים כל כך חיוניים". שטייניץ ציין כי בשיא האירוע היו יותר מ-200 אלף משקי בית בישראל מנותקים - יותר מפי שלושה מאירוע השלג הגדול לפני שנתיים.

שוב נראה הפסקות חשמל ממושכות? (צילום: חברת החשמל)
העובדים סופגים את מרבית הביקורת | צילום: חברת החשמל

"יושב ראש ועד העובדים עשה שגיאה גדולה לאחר שדווקא בשנים האחרונות העובדים גילו הרבה אחריות לאומית ואני משוכנע שזה לא יחזור על עצמו", אמר. "לגבי חברת החשמל - אנחנו בדרך לרפורמה. אני מקווה שעד הבוקר לא יישארו בתים מנותקים ואנחנו נתחקר את האירוע".

מוקדם יותר הערב דרשו ראש עיריית רעננה בילסקי וראש עיריית כפר סבא יהודה בן חמו מראש הממשלה להקים ועדת חקירה ממלכתית לבדיקת מה שכינו "מחדל כבד". במכתבם לנתניהו כתבו בין היתר השניים: "בשעות הארוכות האלה אנו תמהים איפה משרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים ולמה לא נשמע קולו של השר הממונה". בתוך כך, גם הערב כ-30 אלף משקי בית עדיין מנותקים מחשמל.