ענף הבנייה מוסיף לגבות קורבנות (צילום: פלאש 90 נתי שוחט)
אילוסטרציה | צילום: פלאש 90 נתי שוחט

על רקע המתיחות שהגיעה לשיאה בטבח האכזרי שאירע בבית הכנסת בירושלים, הודיע היום (רביעי) ראש העיר אשקלון, איתמר שמעוני כי הוא מנחה להפסיק את עבודות הפועלים הערבים בעיר - עד להודעה חדשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שמעוני פנה למפקד פיקוד העורף וביקש ממנו לעצור את עבודות בניית הממ"דים במספר מקומות, השוכנים במוסדות חינוך או סמוכים למוסדות שכאלו, עד שהמצב הביטחוני יירגע ויחזור לקדמותו.

יועמד לדין? שמעוני (צילום: חדשות 2)
הפסיק עבודת פועלים ערבים. שמעוני | צילום: חדשות 2

"בגנים בהם מבוצעות עבודות להקמת ממ"דים על ידי פועלים ערבים, ייפסקו העבודות עד להודעה חדשה", הצהיר שמעוני בעמוד הפייסבוק הרשמי שלו. בנוסף לכך, החליט שמעוני להגביר את האבטחה באשקלון.

"על אף שהאחריות להצבת מאבטחים הינה של המשרד לביטחון פנים, הנחיתי להציב החל ממחר בבוקר מאבטחים חמושים בכל אשכול גנים (כ-40 גני ילדים), הסמוכים לאתרי בנייה בהם מועסקים פועלים ערבים", כתב שמעוני. לטענתו, ישנו תורם שהסכים לממן את עלות האבטחה בגנים.

יצוין, כי ב"חוק שוויון הזדמנויות בעבודה (תשמ"ח - 1988)" מודגש כי "לא יפלה מעסיק בין עובדיו או בין דורשי עבודה מחמת מינם, נטייתם המינית, מעמדם האישי, הריון, טיפולי פוריות, טיפולי הפריה חוץ-גופית, היותם הורים, גילם, גזעם, דתם, לאומיותם, ארץ מוצאם, השקפתם, מפלגתם או שירותם במילואים, קריאתם לשירות מילואים או שירותם הצפוי בשירות מילואים".