הסיכויים שלו לשרוד היו קלושים, ובכל זאת, דניאל פיש סוף סוף מחייך. שעת בוקר בבית החולים שיבא, ארבעה חודשים אחרי התקרית בחאן יונס. דניאל בהכנות אחרונות לפני שייפגש בסורוקה עם הרופאים שהצילו את חייו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

דניאל נפצע במהלך איתור מנהרה. כוח מיוחד ירד אל הפיר שנחפר מתוך בית, כאשר לפתע אירע פיצוץ. החיילים נפגעו מההדף ומתקרת הבית שקרסה. 3 מחבריו לצוות ביחידת מגלן נהרגו. דניאל הגיע לבית החולים סורוקה במצב אנוש. פעמיים הדופק פסק והרופאים החזירו אותו לחיים. במשך שבוע הוא שכב מורדם ומונשם במחלקה לטיפול נמרץ, עד שיום אחד התעורר.

הוא עבר 15 ניתוחים, נע בין המחלקה האורתופדית למחלקת השיקום בתל השומר. בני משפחה וחבריו לא עוזבים אותו לרגע. בשל מצבו הרפואי, התכוונו הרופאים לקטוע את שתי רגליו של דניאל כדי להציל אותו, אך ברגע האחרון נמנעו מכך.

כשהגיע לסורוקה התרחש רגע דרמטי. דניאל קם מכיסא הגלגלים וביקש הליכון, ולראשונה מזה זמן רב, נעמד על רגליו. ד"ר עמית פרנקל היה זה שקיבל את דניאל בטיפול נמרץ. אלה היו ימים בסורוקה, כאשר הפצועים הגיעו בזה אחר זה לבית החולים.

השניים נפגשו כעת שוב, לראשונה מאז צוק איתן. מאחורי הנס הזה עומדים גם עשרות רופאים, מומחים וצוותים רפואיים שעובדים קשה ויחד עם כוח הרצון והמאמצים האדירים של דניאל, הם החזירו לו את החיוך, ואת החיים.