היריבות האלימה נמשכת: למחרת פיצוץ משחק הדרבי התל אביבי אמש (שני) באצטדיון בלומפילד, הגיעו היום עשרות אוהדי הפועל ומכבי תל אביב לבית משפט השלום בעיר, שם נערך דיון בהארכת מעצרם של החשודים שנעצרו במשחק. הרוחות הסוערות ממשחק הדרבי המשיכו גם מחוץ לאולם בית המשפט ועד מהרה התפתחה בין מחנות האוהדים קטטה אלימה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אוהדים רבים הגיעו למקום כשהם חמושים בחגורות ובמקלות ובכביש שמחוץ לבית המשפט התפתחה תגרה אלימה. אוהדים רבים היכו זה את זה והטיחו אחד את השני על המכוניות העוברות והשבות במקום.

שלושה אוהדים נעצרו על ידי מאבטחי בית המשפט, בראשותו של הקב"ט אלירן עזרא, שמיהרו להגיב לאירוע האלים. הם הועברו לחקירה במשטרה.

 

מענישים את האוהדים דרך הקבוצה. קטטת האוה (צילום: חדשות 2)
הקטטה במגרש הכדורגל | צילום: חדשות 2

קודם לכן האריך בית המשפט בשלושה ימים את מעצרו של אלרואי ידעי, האוהד החשוד שפרץ למגרש במהלך הדרבי התל אביבי, תקף את כוכב מכבי תל אביב ערן זהבי וגרם לפיצוץ המשחק. כשהוא אזוק בידיו ולגופו חולצה הנושאת את סמל קבוצת הפועל תל אביב, טען ידעי כי אינו חושש מעונש הרחקה לצמיתות מהמגרשים.

"מעשיו חמורים וקשים", קבע השופט במהלך הדיון. "הם מאופיינים באלימות גסה וחסרת רסן שהייתה עלולה להביא לפגיעה בגוף. המעשים מגלים ביריונות ופריעת חוק ומאופיינים בזלזול בסדר הציבור, יש למעשים השלכות רוחב ספורטיביות וחינוכיות קשות".

ידעי בהארכת מעצרו, בשבוע שעבר (צילום: חדשות 2)
החשוד בהכאת זהבי בבית המשפט | צילום: חדשות 2

נציג המשטרה חשף שבחקירתו סיפר ידעי כי שתה וודקה עוד בטרם החל המשחק הטעון. סנגורו של החשוד, עו"ד אסף אלוויה טען מנגד כי שוטרי יס"מ הכו אותו בתום התקרית, וכי מדובר באדם ששהה במשך שנתיים במעצר בית ללא כל הפרה.

ערן זהבי, ארכיון (צילום: חדשות 2)
זהבי אחרי פיצוץ הדרבי | צילום: חדשות 2

"מרשי הגיב לפרובוקציה של ערן זהבי ולא רצה לתקוף אותו. אני מקווה שהוא ישוחרר כבר בדיון הבא", אמר לאחר מכן. עוד קודם לדיון אמר האוהד כי "מה שהיה היה, אני אוהב את הפועל". הוא סירב לענות לשאלות על זהבי.