התפרעות אוהדים שאיבדה שליטה בדרבי התל אביבי גרמה לפיצוץ המשחק המרכזי בליגת העל: אוהד מהיציע של הפועל תל אביב פרץ למגרש ותקף את שחקן מכבי ערן זהבי. האחרון התגונן, הגיב וקטטה התפתחה בין השניים עד שהשחקנים ואנשי האבטחה הצליחו להפריד בין הניצים. המשטרה נערכת בכוחות מיוחדים מחוץ לאצטדיון בלומפילד על מנת למנוע עימותים נוספים בין האוהדים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

זהבי זכה לכרטיס אדום בעקבות תגובתו, דבר שגרם לזעם בקרב אוהדי שתי הקבוצות שהחלו להתפרץ לכר הדשא. בעקבות המהומה שפרצה, החליטו השופטים לשרוק לסיום המשחק שאיבד את הערך הספורטיבי שלו. האוהד שהחל את הקטטה נעצר על ידי המשטרה, תשעה אוהדים שפרצו למגרש נעצרו גם הם. "נעקוב אחרי הצילומים, נאתר את המסיתים ואת אלה שהפריעו לקיום המשחק, נמצה איתם את הדין", אמר מפקד מחוז המרכז במשטרה, ניצב בנצי סאו.

מאמן הפועל תל אביב אסי דומב נראה המום בסוף המשחק. "אלה דברים שלא קשורים לכדורגל, אנחנו מאוד רוצים להתעסק רק בכדורגל וחבל שקורים כאלה דברים, הייתה אווירה מדהימה וחבל שדברים נהרסים ככה. אנחנו מקווים שזה לא יהרוס את הכדורגל הישראלי", אמר בריאיון לערוץ 1.

"ביטוי כוללני לתקשורת ספורט אלימה". תקיפ (צילום: לא להשתמש)
המשחק פוצץ, הערב | צילום: לא להשתמש

ברקוביץ': "תחושות קשות מאוד, זה כמו מלחמה"

המנהל המקצועי של הפועל תל אביב אייל ברקוביץ' הצדיק את החלטו של השופט לסיים את המשחק: "תחושות קשות מאוד. הכדורגל מתנהל כמו מלחמה. אני המלצתי לשופט לסגור את המשחק. זו אווירת מלחמה. יש לנו מספיק אויבים. זה לא כדורגל".

מאמן מכבי תל אביב פאקו אייסטראן התייחס גם הוא למהומות, והאשים את האוהדים שלא התייחסו למשחק החגיגי בדרך הראויה לו. "זה נהיה מאוד מסוכן עבור כולם, ההחלטה לסיים את המשחק הייתה נכונה", אמר. על ההחלטה להרחיק את ערן זהבי: "ראיתם את הכל, יש לכם את הדעה שלכם, לי יש את ההחלטה שלי".

משקיף המשחק, השופט לשעבר מאיר לוי, הגיב גם הוא על האלימות. "נכנסתי לחדר הלבשה של השופט והוא החליט לא לחדש את המשחק. אין ערך ספורטיבי להמשך המשחק". עוד הוא הוסיף כי נציגי שתי הקבוצות הם שביקשו שלא להמשיך את ההתמודדות בעקבות האירועים הקשים, שמטילים כעת צל כבד על הספורט הישראלי.

בעקבות האירוע, הוועדה למניעת אלימות, גזענות והימורים בלתי חוקיים בספורט בראשותו של ח"כ ניצב (בדימוס) דוד צור (התנועה) תתכנס מחר בשעה 11:00, בחדר ועדת החינוך בכנסת. על פי המשטרה, עד כה נעצרו עשרה מפרי סדר וחשודים בהתפרצות לכר הדשא ובאלימות.