הלל ללום ועמית בר לב ז
הלל ללום ועמית בר לב ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה, סיגל קרמיולובסקי, חדשות

החברים הכי טובים נהרגו בתאונה: עמית והלל, שני חברים טובים שרק סיימו את כיתה י"ב וכל החיים היו לפניהם, נהרגו היום בתאונת הדרכים הקטלנית בכביש 1, סמוך למצפה יריחו. הם חזרו מחגיגת יום הולדת לחבר נוסף שהיה עמם ברכב - ונפצע באורח בינוני בתאונה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

"עמית היה אמור לחגוג בקרוב יום הולדת 18", סיפרה בעצב אמו טל, "הוא סיים עכשיו 4 שנים מדהימות ברגבים בישיבה חקלאית שבבוקר הם עובדים את אדמת ארץ ישראל עם חקלאים מדהימים מהגולן. אחר כך הולכים ללמוד תורה ולימודי חול - עושים רק טוב".

"לצערנו הרב זו המכה השנייה, אבל הרבה יותר כואבת מהראשונה", הוסיפה האם, "לפני כשנה גורשנו מביתנו בנתיב האבות. אחרי שגורשנו מביתנו, שאלתי אותו 'איך תתגייס ככה?' הוא אמר לי 'מה פתאום אימא, אני מתגייס ואני הולך לשרת את עם ישראל'".

"הם הלכו לחגוג לחבר יום הולדת בירושלים, במסעדה. הוא היה עם הרכב שלנו, הוא נהג והוא נוהג מאוד זהיר", הוסיפה, "הוא כתב שהוא הולך לישון אצל חבר במצפה יריחו ובבוקר נעשה את נחל פוואר. כתבתי לו ב-8 בבוקר שהוא כבר לא היה בין החיים 'נהדר, שתשמרו על עצמכם. אל תחזור בדקה האחרונה כי בשבת יש פקקים'".

האם סיפרה שהלל ועמית היו ממש חברי נפש: "הם היו לקראת נסיעה משותפת לחו"ל, לפני שהם הולכים לצבא ולהתנדבויות".

"עוד שבוע וחצי זה היום הולדת שלו", סיפר איב ללום, אביו של הלל ז"ל, "הוא היה בחור חייכן, מאוד יפה נפש ויפה תואר. הוא אהב את התורה ואהב את עם ישראל. בחור עם מידות טובות. הוא ועמית היו חברים רציניים ואחראים מאוד"

זירת התאונה סמוך למצפה יריחו, היום
זירת התאונה סמוך למצפה יריחו, היום | צילום: דוברות המשטרה, חדשותהלוויותיהם של הלל ללום ועמית בר לב ז"ל יתקיימו היום בשעה 16:00 בבית העלמין בכפר עציון. מצבו של החבר שנפצע בתאונה, בן 18.5, מוגדר בינוני והוא נמצא בהכרה מלאה. הוא סובל מפגיעה קשה בידו ומטופל בבית החולים הדסה הר הצופים.

נסיבות התהפכות הרכב נבדקות

עמית והלל נהרגו לאחר שרכבם התהפך הבוקר בכביש 1 סמוך לצומת השומרוני הטוב. חובשים ופרמדיקים של מד"א שהגיעו לזירת האירוע קבעו את מותם במקום. פצוע נוסף שנלכד ברכב וחולץ במצב קשה עם פגיעה רב מערכתית. נסיבות התהפכות הרכב עדיין נבדקות.

עמית בר לב ז
עמית בר לב ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה, סיגל קרמיולובסקי, חדשות

פראמדיק מד"א, ניסן חפץ, וחובש על אופנוע מד"א אביב ביטון סיפרו כי "מדובר בתאונה קשה מאוד. כשהגענו למקום ראינו רכב מעוך הפוך על הגג. ברכב נסעו שלושה צעירים, אחד מהם היה מחוץ לרכב ושנים נלכדו בתוכו".

הלל ללום ז
הלל ללום ז"ל ואמו | צילום: חדשות

"ביצענו מיון ראשוני, הצעיר שהיה מחוץ לרכב ואחד הלכודים היו מחוסרי הכרה ללא דופק וללא נשימה עם פגיעה רב מערכתית קשה, לאחר בדיקות רפואיות נאלצנו לקבוע את מותם בשטח, הצעיר השלישי היה בהכרה, לאחר פעולות חילוץ מורכבות של הכבאים, הענקנו לו טיפול רפואי מציל חיים. הוא סבל מחבלה רב מערכתית, ופינינו אותו לבית חולים תוך המשך טיפול כשהוא בהכרה ומצבו קשה", שחזרו.