במהלך מסעה של נועה קירל לאוושוויץ עם אביה, בעקבות השיר ששרה בפרויקט המוזיקלי "שם עולם", שיתפה הכוכבת את מעריציה ועוקביה כי לא פחות מ-220 מבני משפחתה המורחבת נספו בשואה. בין הנספים גם סבתו של אביה, חנה, ודודתו - אידה. יצחק הקר, ניצול שואה שמתגורר בארה"ב והכיר את אידה, ראה את הכתבה ויצר קשר עם משפחתה של נועה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

לאורך השנים כשיצחק סיפר על קורותיו בשואה הוא תמיד הזכיר את אידה, הידידה שהכיר בנעוריו בווינה. דרכיהם נפרדו בתחילת המלחמה והוא תמיד זכר אותה, אך לא שיער שבגיל 90 יזכה לסגירת מעגל מרגשת.

כשיצחק ראה בביתו בלוס אנג'לס את הכתבה ששודרה בחודש אפריל האחרון בחדשות 12 הוא לא האמין למראה עיניו. "כל יום אנחנו רואים טלוויזיה מישראל. פתאום אנחנו פותחים ומדברים על קירל. לא האמנתי - כל חיי אני מדבר עליה", סיפר יצחק.את אידה פגש במסגרת תנוער הנוער הציונית "גורדוניה" בווינה כשהיה בן 13. "ראיתי נערה יפהייפיה, דומה לנועה. היינו שני ילדים, לימדו אותנו על ישראל וחשבנו שניפגש שם, אף אחד לא ידע על מה שיעשו לנו", סיפר.

באחד הימים גילה יצחק כי אידה נעלמה וכשניסה לחפש אותה לא מצא. הוא אינו בטוח מה המסלול שעברה אך לו היה לו ספק איך הוא הסתיים. אחרי ששרד את בירקנאו, את הסלקציה של ד"ר מנגלה ואיבד את משפחתו עלה לארץ והקים משפחה.

"עשיתם את סוף חיי לשמחים"

אחרי שצפה בכתבה שלח מכתב לנועה: "אידה הייתה האהבה הראשונה שלי בחיים, כשראיתי בטלוויזיה אותך ואת אביך אמיר באוושוויץ, ואביך הזכיר ושם נר לזכרה של דודתו אידה קירל, לא יכולתי להאמין למשמע אוזניי".

אמיר קירל, אביה של נועה, סיפר על כך שקיבל טלפון מיצחק: "פתאום הוא דיבר על אידה שהייתה החברה שלו". נועה הוסיפה בהתרגשות: "הוא ישר הסתכל עליי והחיל לבכות, אמר שאני דומה לאידה". לאחר הפגישה המרגשת של יצחק עם משפחת קירל בארץ הוא סיכם ואמר: "תודה אם יש אלוהים ששלח אתכם אליי, עשיתם את סוף חיי לשמחים".