הובאו למנוחות יחד: כ-2,000 איש ליוו היום (שישי) את עמית בר לב והלל ללום ז"ל מאלעזר בדרכם האחרונה, בלוויה שהתקיימה בבית העלמין בכפר עציון. השניים נהרגו בתאונת הדרכים הקטלנית בכביש 1 מוקדם יותר היום.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

טליה בר לב, אמו של עמית, ספדה לו טרם יצא מסע ההלוויה ואמרה: "עמיתי, עצוב לי מאוד. אני מרגישה אותך עדיין כאן ועכשיו. עומדת ובוכה מאהבה. מלא רחמים על מי שנשאר כאן בארץ ישראל האהובה".

הלל ללום ועמית בר לב ז
הלל ללום ועמית בר לב ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה, סיגל קרמיולובסקי, חדשות

עמית והלל, שני חברים טובים שרק סיימו את כיתה י"ב, חזרו מחגיגת יום הולדת לחבר נוסף, שהיה עמם ברכב ונפצע באורח בינוני בתאונה. "עמית היה אמור לחגוג בקרוב יום הולדת 18", סיפרה בעצב אמו טל, "הוא סיים עכשיו ארבע שנים מדהימות ברגבים בישיבה חקלאית שבבוקר הם עובדים את אדמת ארץ ישראל עם חקלאים מדהימים מהגולן. אחר כך הולכים ללמוד תורה ולימודי חול - עושים רק טוב".

זירת התאונה סמוך למצפה יריחו, היום
זירת התאונה סמוך למצפה יריחו, היום | צילום: דוברות המשטרה, חדשות"לצערנו הרב זו המכה השנייה, אבל הרבה יותר כואבת מהראשונה", הוסיפה האם, "לפני כשנה גורשנו מביתנו בנתיב האבות. אחרי שגורשנו מביתנו, שאלתי אותו 'איך תתגייס ככה?' הוא אמר לי 'מה פתאום אימא, אני מתגייס ואני הולך לשרת את עם ישראל'".

עמית בר לב ז
עמית בר לב ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה, סיגל קרמיולובסקי, חדשות

"הם הלכו לחגוג לחבר יום הולדת בירושלים, במסעדה. הוא היה עם הרכב שלנו, הוא נהג והוא נוהג מאוד זהיר", הוסיפה, "הוא כתב שהוא הולך לישון אצל חבר במצפה יריחו ובבוקר נעשה את נחל פוואר. כתבתי לו ב-8 בבוקר שהוא כבר לא היה בין החיים 'נהדר, שתשמרו על עצמכם. אל תחזור בדקה האחרונה כי בשבת יש פקקים'". האם סיפרה שהלל ועמית היו ממש חברי נפש: "הם היו לקראת נסיעה משותפת לחו"ל, לפני שהם הולכים לצבא ולהתנדבויות".

הלל ללום ז
הלל ללום ז"ל ואמו | צילום: חדשות

"עוד שבוע וחצי זה היום הולדת שלו", סיפר איב ללום, אביו של הלל ז"ל, "הוא היה בחור חייכן, מאוד יפה נפש ויפה תואר. הוא אהב את התורה ואהב את עם ישראל. בחור עם מידות טובות. הוא ועמית היו חברים רציניים ואחראים מאוד"