מאות בני אדם הגיעו אמש (שבת) לצומת עזריאלי בתל אביב למחות על המתיחות בדרום ועל טרור האש מרצועת עזה. המפגינים ירדו לכביש, חסמו את הצומת ונשאו שלטים שעליהם נכתב, בין היתר, "הפסקת אש והדרום עולה באש", "אין לי ארץ אחרת גם אם אדמתי בוערת" ו"ישראל בוערת, דורשים ביטחון". לאורך השבת פרצו וכובו 5 שרפות בעוטף עזה כתוצאה מבלוני תבערה ועפיפונים, למרות הפסקת האש.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

במהלך ההפגנה הפריחו המפגינים "בלון תבערה" - בלון שאליו חובר בחוט זיקוק בוער, תוך כדי קריאות "אנחנו לא בשר תותחים", "ישראל להתעורר לא רוצים שריפות יותר" ו"לא רוצים כותרת, האדמה בוערת".

בהמשך ההפגנה, במהלך חסימת הצומת, החלו המפגינים לשיר שירים. לאחר מכן, הפעילו אזעקה מוקלטת מתוך אחד מכשירי המגה-פון, נשכבו על הכביש והגנו על פניהם. במקביל נשמעו צפצופים רבים של נהגים שנתקעו בחסימת הציר.

אודליה בן זקרי תושבת כפר עזה: "הגעתי הערב למחות על אוזלת היד של הממשלה. אני מרגישה כמו אזרחית סוג ג'", סיפרה. "נמאס לנו שלא סופרים אותנו ולא מנהלים את הסכסוך הזה אלא נגררים להחלטות של החמאס. התחושה שמי שמנהל את העניינים זה ארגון טרור".

שרון קלדרון מקיבוץ סופה הוסיפה: "באנו לצעוק את צעקתנו על אוזלת היד של ממשלת ישראל שלא עושה כלום כדי להפסיק את המלחמה בעוטף עזה. עצוב שהעיניים נשואות להפגנת הלאום ולא לתושבי הדרום".

בוקר מתוח עבר גם בשבת על תושבי יישובי עוטף עזה, כשבלון תבערה נחת סמוך לחדר אוכל באחד מיישובי המועצה האזורית אשכול. מוקדם יותר נחת עפיפון ענק על קו מתח גבוה סמוך לקיבוץ סופה - לא היו נפגעים בשתי התקריות. דובר צה"ל אישר כי חיל האוויר תקף בתגובה סמוך לחוליות של מפריחי עפיפונים. במהלך השבת נאבקו לוחמי האש ב-5 שרפות ברחבי העוטף.

שקט בדרום? העפיפונים חזרו
העפיפון הענק שנחת בקיבוץ סופה, היום | צילום: עובדי חברת החשמל, חדשות

במקביל, עשרות סירות, רובן סירות דיג קטנות יצאו מהנמל ברצועת עזה לעבר חוף זיקים שבישראל. מטרתם המוצהרת של עשרות הפלסטינים שמשתתפים במשט היא לשבור את המצור מעל חופי הרצועה. חיל הים ביצע ירי הרחקה לעבר הסירות, וזמן קצר לאחר מכן הן שבו על עקבותיהן בחזרה לנמל עזה.

המשט מרצועת עזה, היום
המשט מרצועת עזה, היום | צילום: חדשות

מוקדם יותר שוגר עפיפון תבערה, הגדול ביותר ששוגר עד כה, מדרום הרצועה לעבר שטח ישראל. הוא נחת סמוך לקיבוץ סופה, ופגע בקווי חשמל. עובדי חברת החשמל הסירו אותו מקו המתח, אולם ציינו כי הדבר הוביל לפגיעה זמנית באספקת החשמל לאזור.

דובר צה"ל אישר דיווחים פלסטיניים ראשוניים לפיהם כלי טיס של חיל האוויר תקף סמוך לחוליית מפריחי עפיפונים בצפון הרצועה. על פי דיווחים פלסטיניים לא מאומתים מספר אנשים נפצעו בתקיפות.

צמרת מערכת הביטחון, בכירי מערכת אכיפת החוק, אומנים מובילים וגיבורים מעוררי השראה – וכולם Live על במות בנייני האומה. ועידת המשפיעים של חברת החדשות ב-3 בספטמבר 2018 בבנייני האומה בירושלים | הבטיחו את מקומכם והירשמו: https://newsevent.co.il/