המאבק המתמשך בין חילונים לחרדים בערד על אופיה של העיר הידרדר אמש (שבת) לעימותים אלימים. שלט שתלתה תושבת חילונית מחוץ לחלון ביתה ובו תמונה של הרב יעקב אריה אלתר, האדמו"ר הנוכחי של חסידות גור, יחד עם הכיתוב "ערד לא למכירה", עורר את זעמם של אנשי החסידות שהתגודדו מול ביתה ולפי דיווחים שהגיעו למשטרה אף השליכו צמיגים בוערים לעבר הבית. 4 מפגינים נעצרו ע"י המשטרה שהודיעה: "נפעל להביא מיצוי הדין עם המעורבים".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

העימותים התרחשו ברחוב גלעד אליו הגיעו גם תושבים חילונים שהחלו להתעמת עם החרדים. כוחות משטרה שהגיעו למקום הפרידו בין הצדדים. מהמשטרה נמסר כי "בהמשך לאירוע השלכת צמיגים בוערים ברחוב גלעד, התקיימה מחאה הדדית של חרדים וחילונים תושבי ערד. אנו רואים בחומרה את השלכת הצמיגים הבוערים ע"י חרדים תושבי העיר וראים בכך חציית גבול". ארבעת המפגינים שנעצרו הועברו לחקירה בתחנת המשטרה בעיר.

השלט שגרר מחאה נרחבת
השלט שהתחיל את המהומות | צילום:

חנה, תושבת ערד, טענה בשיחת טלפון עם חדשות Online2 כי "החרדים זרקו צמיגים בוערים לחצר בגלל שתושבת הבניין תלתה שלט עם תמונה של הרב שלהם. כל העיר הייתה אמור לתלות שלטים כאלה, עכשיו לא ייתלו. הם זרקו מטפים, גז פלפל. פגענו בקדושה שלהם, ברב".

בשנתיים האחרונות יש מאבק מתמשך בין חילונים לחרדים בעיר. החילונים טוענים כי חסידי גור מנסים להשתלט על שכונות שלמות בעיר ולשנות את אופייה.

ח"כ מאיר כהן (יש עתיד), שערך בחודשים האחרונים סבב פגישות עם נציגי המשטרה ובהם מפקד המחוז, תושבי ערד וראש העיר, קרא להרגעת הרוחות: "אני מגבה את ראש העיר ניסן בן חמו. הבריונות והכפייה לא ינצחו והמשטרה צריכה לטפל באלימות ביד נחושה. אין מקום למלחמות יהודים".