ניב נחמיה, סגן מנהל הסניף בסופרמרקט ביבנה שנפצע קשה בפיגוע הדקירה בשבוע שעבר, עדיין מאושפז במצב קשה בבית החולים קפלן. ביום ראשון הוא שב להכרה מלאה לאחר שבסוף השבוע חל שיפור במצבו, והיום (שלישי) התייצבו הוריו של נחמיה בפני המצלמות והודו לציבור על התמיכה: "אתם מחזקים אותנו מאוד, גם בני מחזק אותנו בעוצמות הנפש שהוא מפגין", אמרה אמו הדסה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"ברצוננו להודות לבורא עולם, לעם ישראל היקר ולראש הממשלה על החיזוקים והתפילות הרבות להחלמתו של ניב, בננו", המשיכה. "בזכות ד"ר קרלוס והצוות הרפואי בבית החולים קפלן, בני מתקדם מיום ליום".

רה"מ נתניהו ביקר את הפצוע בביה"ח (צילום: אפרת שררה, ביהח קפלן)
רה"מ נתניהו ביקר את הפצוע בביה"ח | צילום: אפרת שררה, ביהח קפלן

נחמיה שיבחה את אומץ ליבו של בנה ניב וקראה למקבלי ההחלטות ללמוד ממנו ולהפגין נחישות כלפי הטרור. "בני נלחם כמו אריה למען המשפחה שלו", הוסיפה וציינה כי מאז שחזר להכרה, בנה ניב שב לדבר ולחייך. "אנו מקווים שגם קובעי המדיניות ינהגו בצורה שתגן על כל עם ישראל ותשמור על אחדותו. אנחנו מקווים לזמנים טובים יותר".

מוקדם יותר היום ביקר ראש הממשלה בנימין נתניהו את נחמיה במיטתו בבית החולים. "ניב הוא גיבור, הוא פשוט הסתער בידיים חשופות מול מחבל שטוף שנאה חמוש בסכין ובלם אותו - הוא מנע אסון גדול", אמר נתניהו בתום הביקור. "כולנו התפללנו שהוא ייצא מזה. ראיתי אותו עם משפחתו, וזה פשוט מחמם את הלב, ואני מברך אותו ומחבק אותו בשם עם ישראל כולו".

המחבל חיפש קורבן ודקר בסופר

ביום רביעי שעבר התקבל דיווח כי גבר בן 43 נפצע באורח קשה לאחר שנדקר בפלג גופו העליון בסניף שופרסל ברחוב שדרות הסנהדרין ביבנה. הדוקר נתפס על ידי המשטרה, וכוחות רבים נוספים הוזעקו למקום. המשטרה פתחה בחקירה ומסתמן כי מדובר באירוע לאומני.

בהמשך התברר כי הדוקר הוא צעיר כבן 19, שוהה בלתי חוקי מהכפר יטא שבדרום הר חברון, שהגיע למקום. דקות לאחר מכן נכנס כוח צה"ל לכפר ממנו הגיע הדוקר.