ניב נחמיה, סגן מנהל הסניף בסופרמרקט ביבנה שנפצע קשה בפיגוע הדקירה בשבוע שעבר, חזר היום (ראשון) להכרה מלאה לאחר שבסוף השבוע חל שיפור במצבו. משפחתו של גיל ביקשה אז מהציבור להתפלל לרפואתו לאחר שהרופאים אמרו כי חרף השיפור הוא לא יצא מסכנת חיים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו    

מהמשפחה נמסר כי "ניב נמצא בהכרה מלאה אך הוא עדיין מונשם ומתקשה לתקשר עמנו למרות ניסיונותיו". הקרובים הודו לרופאים בבית החולים קפלן ברחובות שם הוא מאושפז והודו לציבור ש"עוטף אותנו באהבה".

זירת ניסיון הפיגוע ביבנה (צילום: חדשות)
זירת פיגוע הדקירה, שלשום | צילום: חדשות

ד"ר גליה קרפ, רופאה בכירה ביחידה לטיפול נמרץ בקפלן סיפרה על הטיפולים שעבר ניב. "בסוף השבוע הוא עבר סדרה של ניתוחים אחריהם אושפז ביחידה לטיפול נמרץ בקפלן. במהלך סוף השבוע מצבו הלך והשתפר, הוא התייצב בהדרגה והוא החל להתעורר. היום ניב בהכרה מלאה, הוא מתקשר עם משפחתו, יציב ונושם בכוחות עצמו ואנחנו כולנו מאוד שמחים. בימים הקרובים ניב יישאר ביחידה להמשך השגחה וטיפול צמוד".

המחבל חיפש קורבן ודקר בסופר

ביום רביעי שעבר התקבל דיווח כי גבר בן 43 נפצע באורח קשה לאחר שנדקר בפלג גופו העליון בסניף שופרסל ברחוב שדרות הסנהדרין ביבנה. הדוקר נתפס על ידי המשטרה, וכוחות רבים נוספים הוזעקו למקום. המשטרה פתחה בחקירה ומסתמן כי מדובר באירוע לאומני.

המחבל מוטל על הקרקע לאחר הפיגוע
המחבל מוטל על הקרקע לאחר הפיגוע | צילום:

בהמשך התברר כי הדוקר הוא צעיר כבן 19, שוהה בלתי חוקי מהכפר יטא שבדרום הר חברון, שהגיע למקום. דקות לאחר מכן נכנס כוח צה"ל לכפר ממנו הגיע הדוקר.