בחודש שעבר שודרה במהדורה המרכזית כתבה על אכיפת קוד הלבוש החדש במרכזי הספורט באוניברסיטה העברית: המתאמנות נדרשו להימנע מחולצות בטן ונאסר עליהן להתאמן בחזיית ספורט. אמש (שלישי) בישרה אגודת הסטודנטים באוניברסיטה העברית על שינוי המדיניות: "מרכזי הספורט יאפשרו למתאמנות להתאמן בלבוש שנוח להן".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

אגודת הסטודנטים הודיעה שהושגו הבנות עם מרכזי הספורט של "עמותת קוסל", בעקבות המחאה שהתעוררה על אכיפת קוד הלבוש. "מוזמנים להמשיך ליהנות ממתקני מרכזי הספורט של קוסל וממנוי חינם לבריכה", הוסיפו באגודה במסר לסטודנטים.

לפני כחודש עמותת "קוסל" פרסמה קוד לבוש חדש - על פיו בנות נדרשו להימנע מחולצות בטן, וגם גברים התבקשו להגיע בלי גופיית אימון משקולות, מהסוג שחושף את החזה. משיחות שערכנו עם מתאמנים ומאמנים במקום עלה כי הדרישה נאכפה רק בכל הקשור לחזיות הספורט.

קוד הלבוש שפורסם בחודש שעבר (צילום: חדשות 2)
קוד הלבוש שפורסם בחודש שעבר | צילום: חדשות 2

"מפריע לראות ככה בחורה"

כשתחקירנית חדשות 2 הגיעה אז לאימון בחדר הכושר של האוניבריסטה העברית בגבעת רם עם חזיית ספורט, בגד אימון שמותיר את הבטן חשופה, היא נתבקשה לצאת החוצה. "עכשיו הוציאו אותי מחדר הכושר כי הייתי עם חזיית ספורט", היא אומרת למנהל, אל מול המצלמה הנסתרת. "זה לבוש שלא מקובל כאן", זו תשובת המנהל.

"יש ציבור דתי לא קטן פה, וזה קצת מפריע לראות בחורה... אף אחד לא אומר לכן עם איזה מכנס לבוא, רק לא עם חולצת בטן, עם מה שאת עכשיו אצלנו לא מתאמנים ככה", הסביר לתחקירנית המאמן במקום.

מנהל חדר הכושר טען כי מדובר בנוהל שקיים כבר חודשיים וחצי: "זה בעקבות הרבה תלונות שקיבלו, באוניברסיטה וגם פה. מי התלונן? גם בנות וגם בנים. הבנות התלוננו על הבנים והבנים התלוננו על הבנות. לא אנשים דתיים, מסורתיים".

האוניברסיטה העברית, קמפוס הר הצופים (צילום: חדשות 2)
האוניברסיטה העברית, ארכיון | צילום: חדשות 2המנהל במקום טען בכתבה כי מדובר בקוד לבוש שנהוג בכל הרשת ולא בקמפוסים בירושלים, אבל כשהתקשרנו אז לקמפוס האוניברסיטה ברחובות לשאול אם יש להם קוד לבוש מסויים זו התשובה שהתקבלה: "בעברית לא מרשים לבוא עם חזיית ספורט לנשים? איזה מוזר? אה, אצלנו אין שום בעיה כזאת".

ממרכז "קוסל" באוניברסיטה העברית נמסר אז בתגובה: "עמותת קוסל מפעילה 3 מרכזי ספורט - 2 בירושלים ואחד ברחובות, אשר עובדים 7 ימים בשבוע כולל שבתות וחגים. נוהל הלבוש מתייחס גם לגברים וגם לנשים קיים בכל מרכזי הספורט, ונובע מתפיסה של כיבוד גוף האדם והאחר, ולא משום סיבה אחרת - הגם שיש אנשים שמנסים לרמוז לכך".