מתאמנות חדרי הכושר של עמותת "קוסל" באוניברסיטה העברית הופתעו לאחרונה לגלות שאסור להן כבר להתאמן בחזיית ספורט כפי שנהוג בתחום וכפי שנהגו עד כה, והן התבקשו להצניע את גופן. הרשת פרסמה קוד לבוש חדש, בנות נדרשות להמנע מחולצות בטן, וגם גברים מתבקשים להגיע בלי גופיית אימון משקולות, כזו שחושפת את החזה. אך משיחות שערכנו עם מתאמנים ומאמנים במקום נראה כי הדרישה נאכפת רק כשזה נוגע לחזיות הספורט.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו.

כשתחקירנית חדשות 2 הגיעה לאימון בחדר הכושר של האוניבריסטה העברית בגבעת רם עם חזיית ספורט, בגד אימון שמותיר את הבטן חשופה, היא נתבקשה לצאת החוצה. "עכשיו הוציאו אותי מחדר הכושר כי הייתי עם חזיית ספורט", היא אומרת למנהל, אל מול המצלמה הנסתרת. "זה לבוש שלא מקובל כאן", זו תשובת המנהל.

"יש ציבור דתי לא קטן פה, וזה קצת מפריע לראות בחורה... אף אחד לא אומר לכן עם איזה מכנס לבוא, רק לא עם חולצת בטן, עם מה שאת עכשיו אצלנו לא מתאמנים ככה", הסביר לתחקירנית המאמן במקום.

מנהל החדר כושר טען כי מדובר בנוהל שקיים כבר חודשיים וחצי. "זה בעקבות הרבה תלונות שקיבלו, באוניברסיטה וגם פה. מי התלונן? גם בנות וגם בנים. הבנות התלוננו על הבנים והבנים התלוננו על הבנות. לא אנשים דתיים, מסורתיים".

בעמודי האינטרנט של הרשת עד לפני מספר ימים עוד הופיעו אפילו תמונות של נשים בחזיות ספורט, ולאחר שהדבר פורסם בבלוג "נו וומן נו ברה", הוסרו התמונות וכעת כל הנשים באתר לבושות כבר לפי הקוד הנדרש. לטענת המנהל במקום מדובר בקוד לבוש שנהוג בכל הרשת ולא בקמפוסים בירושלים, אבל זה מה שאמרו לנו כשהתקשרנו לקמפוס האוניברסיטה ברחובות לשאול אם יש להם קוד לבוש מסויים "בעברית לא מרשים לבוא עם חזיית ספורט לנשים? איזה מוזר? אה, אצלנו אין שום בעיה כזאת", טענו.

ממרכז "קוסל" באוניברסיטה העברית נמסר בתגובה: "עמותת קוסל מפעילה 3 מרכזי ספורט - 2 בירושלים ואחד ברחובות, אשר עובדים 7 ימים בשבוע כולל שבתות וחגים. נוהל הלבוש מתייחס גם לגברים וגם לנשים קיים בכל מרכזי הספורט, ונובע מתפיסה של כיבוד גוף האדם והאחר, ולא משום סיבה אחרת - הגם שיש אנשים שמנסים לרמוז לכך".