לאחר הדיווח במהדורה המרכזית על רגימת פקחים באבנים ביישוב ביר הדאג' שבנגב, מתברר כי לא רק אנשי כוחות הביטחון סבלו מהאלימות שהפגינו כלפיהם התושבים במקום: תושב היישוב רתמים נפגע גם הוא מזריקות אבנים לעבר שוטרים בסמוך לכפר - ולא זכה לכל סיוע.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

במכתב ששיגר ראש המועצה המקומית שמואל ריפמן למפכ"ל המשטרה נכתב כי התושב, שנסע ברכבו יחד עם בנו הפעוט, בן ארבע, נקלע למטח אבנים שיודה לעבר כוחות משטרתיים. אחת האבנים חדרה את שמשת הרכב ונחתה לצידו של הפעוט - רק במזל לא נגרם לו נזק. "עצרתי באמצע הצומת וחיכיתי לתגובה של השוטרים - אך הם 'נתנו גז' ונעלמו", העיד במכתב לראש המועצה.

לדברי ראש המועצה, אנשי הביטחון קיבלו החלטה ללוות רכבים של תושבי היישוב במטרה להגן עליהם מפני אירוע דומה. במכתב דרש ראש המועצה מהמפכ"ל רוני אלשיך לחקור את התנהלות השוטרים והמפקדים במקום, כמו גם לתפוס את מיידי האבנים ולהעמידם לדין. עוד הוא דורש לבדוק מדוע לא עודכנו אנשי הביטחון של המועצה על פעילות כוחות המשטרה במקום. "לא נוכל בשום אופן להשלים עם אירועים של פגיעה בביטחון האישי של תושבי רמת הנגב", הצהיר.

כאמור, זו לא התקרית האלימה היחידה בביר הדאג': פקחי משרד האוצר הגיעו למקום במטרה לתעד בנייה בלתי חוקית - והותקפו על ידי רעולי פנים רכובים על טרקטורונים. האלמונים החלו ליידות עליהם אבנים, כשהם ממשיכים לרדוף אחריהם. לדברי הפקחים, הכוח המשטרתי שליווה אותם היה קטן מדי. למרבה המזל, גם מקרה זה נגמר ללא נפגעים.

מהמשטרה נמסר בתגובה כי "המשימה לשמה הגיעו אנשי היחידה הארצית לאכיפת התכנון והבניה לישוב ביר הדאג' בוצעה במלואה ללא הפרעות כשהם מאובטחים בשוטרים ומבלי שאיש נפגע". עוד צוין כי "המשטרה נוקטת אפס סובלנות כלפי רוכבי הטרקטורונים רעולי הפנים וכי במהלך השנה האחרונה בוצעו פעילויות ממוקדות כנגדם במהלכם אף הוחרמו טרקטורונים שלגביהם עלה חשד שהשתתפו בפעילויות אלה וכי חקירת החשודים המעורבים נמשכת".