ויכוח סוער בין תושבים לזמרת המפורסמת יוביל לביטול הפסטיבל? בעוד כשבועיים מתוכנן להתקיים בנתיב העשרה שעל גבול הרצועה "פסטיבל בלבן", פסטיבל למען השלום שיזם הזמר והיוצר מיכה ביטון, אליו הוזמנה גם הזמרת אחינועם ניני. אלא שתושבים במקום הביעו התנגדות לכך שניני תופיע במקום עקב דעותיה - ובתגובה, היא בחרה להגיע אליהם ולשוחח איתם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

במפגש בין ניני למספר תושבים שהתקיים היום (שלישי) בבית ביישוב, הטיחו התושבים בניני האשמות קשות, כינו אותה "שמאלנית קיצונית" וחזרו על טענות שונות לפיהן היא "עוכרת ישראל" ו"פועלת נגד המדינה".

"כל יום אומרים לי שאני משמיצה את המדינה ועוכרת ישראל. אני מכירה את זה לצערי, וגם ניסו לדרוס אותי ולהרוג אותי ומה לא עשו לי. אני עושה הפרדה ברורה בין המדינה שאני אוהבת ובחרתי לחיות בה עם שלושת ילדיי ולגדל אותם בה לבין הממשלה שאני לא אוהבת", הסבירה ניני לתושבים.

בתגובה אמרה לה אחת התושבות: "את מחרימה חצי מיליון יהודים שגרים בשטחים ולא נכנסת לשם". ניני השיבה: "אני לא מסכימה להופיע בשטחים כי זה שטח במחלוקת. מתנחלים שרוצים לשמוע אותי בתוך קווי 67' מוזמנים".

"את מושכת אש והרווחת את זה בכבוד כי את שמאלנית קיצונית", אמרה לה בתגובה, וניני התרעמה על ההגדרה הזו: "אני לא קיצונית. שמאלני קיצוני זה מישהו שלוקח את המזוודות שלו והולך מפה ולא רואה בישראל ישות לגיטימית".

ניני, היום (צילום: חדשות 2)
ניני, היום | צילום: חדשות 2"איך אני כתושבת המדינה יכולה להרגיש בטוחה שהנכד שלי יוצא החוצה לשחק וכל רגע יכול ליפול קסאם?", זעמה תושבת. "זו לא מציאות שצריך לחיות בה". ניני הסכימה והשיבה: "את צודקת במה שאת אומרת אבל אני לא חושבת שכל הפלסטינים שכאן מעבר לגדר רוצים להרוג אותנו ואת הילדים שלנו. יש חארות שאני שונאת, אבל לא כולם רוצים להשמיד אותנו".

"למה לאייל גולן, שעשה מעשים איומים, סלחו?"

בדבריה התייחסה ניני גם לסוגיית פרס מפעל חיים שהוענק לזמר אריאל זילבר - סוגיה שגרמה לסכסוך מתוקשר בין השניים. "כששמעתי שזילבר מקבל פרס על מפעל חיים, חשבתי שמי שבחר בו השתגע. הוא משתמש במוזיקה שלו לבטא גזענות לשמה, לכן יש כאן בעיה ולכן בחרתי לא לעמוד איתו על אותה במה. גם עם עמיר בניון אני לא אופיע על אותה במה".

ניני הזכירה גם את פרשת אייל גולן - ותהתה איך הוא ממשיך למלא אולמות למרות מעשיו: "לא נראה לכם מוזר שאייל גולן עשה דברים הכי איומים עם קטינות ומוחלים לו? אבל כשבן אדם כמוני שמאמין בשלום ולא הלך נגד החוק רוצה להופיע, אז לי לא סולחים ואותי לא רוצים לשמוע".