טביעת בן ה-4 באמבטיה: האם נעצרה
בשורה למלונות בעיר, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

בשורה לענף המלונות באילת הסובל ממצוקת כוח אדם: שר הפנים סילבן שלום אישר הבוקר (שני) גיוס של מאות עובדים מירדן לעבוד במלונות בעיר התיירות הדרומית. "הצעד יתרום ליחסים בין שתי המדינות", הצהיר שלום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי מתווה התכנית, שגובש על ידי רשות האוכלוסין וההגירה, העובדים הירדנים יקבלו אשרת עבודה יומית, ובסיום כל יום עבודה ישובו לבתיהם בירדן. הם יועסקו במגוון עבודות במלון, בעיקר בחדרנות, שטיפת כלים וניקיון.

כבר בחודש יוני בשנה שעבר אישרה הממשלה את ההסדר, שיאפשר את העסקת העובדים בבתי המלון באילת בלבד. המהלך נועד לספק פתרון יציב וזמין של כוח אדם לבתי המלון בהתאם לצרכיהם ולתפיסה בהם.

גרסת השר:
השר שלום, ארכיון | צילום: רויטרס

גיוס העובדים הירדנים למלונות הדרומיים ייעשה בשלוש פעימות - 500 עובדים בכל פעם. האישור של השר שלום, המשמש גם כמשנה לראש הממשלה, מאפשר להוציא את ההסכם לפועל כבר בחודשים הקרובים.

״העסקת העובדים מירדן היא פתרון הולם ממנו ירוויחו כל הצדדים, הן המלונאים באילת והן העובדים עצמם", אמר השר שלום. "מעבר להיבט התיירותי, זהו צעד שעשוי אך להועיל ולתרום ליחסים בין שתי המדינות".

הצעד הוא חלק מתוכנית של משרד התיירות שאושרה בשנה שעברה בממשלה, במסגרתה יובאו מאות העובדים מירדן למלונות בארץ לאילת וים המלח. שמעון לוי, סמנכ"ל משאבי אנוש של רשת מלונות פתאל, בירך על המהלך, "שנותן מענה למצוקה הגדולה של המלונאים באילת אשר מתמודדים  כיום עם חוסר משמעותי של כ- 3000 עובדים".

לדבריו, "ההסכם החדש יאפשר לפתור חלק מהמצוקה הזו ואנחנו מתכננים כבר בתקופה הקרובה לקיים ירידי תעסוקה שיאפשרו לנו לגייס כח אדם לעונת הקיץ הקרובה. המלונאות היא ענף משמעותי לכלכלה הישראלית ואני מאמין כי מעבר להיבט התעסוקה, שיתוף הפעולה גם יתרום ליחסים שבין 2 המדינות".