יום לאחר שחשף כתבנו גלעד שלמור במהדורה המרכזית את האישומים הצפויים נגד האחראים לקריסת הסל במגרש הספורט בבית הספר בתל אביב לפני כשנתיים, מביעים הערב (שלישי) הוריו של הנער אלון רונן ז"ל, שנהרג באירוע, את שביעות רצונם מהתקדמות החקירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"נחמה זה לא נותן, אבל אני מרוצה שמשהו זז", אמרה אמו של אלון, דפנה רונן, בשיחה עם חדשות 2. "זה יכול להימשך עוד הרבה זמן. סבלנות יש לי, אבל אני רוצה שהדין ימוצה באופן מלא עם הנאשמים".

"המטרה שלנו היא באמת להוציא את האשמים ושדברים מהסוג הזה לא יקרו", טען יואל רונן, אביו של אלון. "זה מוות סתמי ומיותר. זה לא היה צריך לקרות. כל יום זה מחדש. זה דבר שלא עוזב אותנו - לא צהריים, לא יום ולא בוקר".

אלון רונן ז"ל (צילום: איגוד השחיה ישראל)
אלון רונן ז"ל | צילום: איגוד השחיה ישראל

"רשלנות בעלי התפקידים היא לא נושא חדש"

גם עורכי דינם של בני משפחת רונן מקפידים להעביר מסר דומה. "הגשת כתבי אישום נגד המעורבים בעניין לא הפתיעה אותנו", ציין עו"ד אביתר קציר, מפרקליטי המשפחה. "המשפחה ביקשה וייחלה להעמדתם של האחראים לדין החל מהרגע הראשון ורשלנות העירייה ורשלנות בעלי התפקידים היא לא נושא חדש".

"המטרה היא בעיקר ליצור נורמה ולמנוע מקרים עתידיים", הוסיף עו"ד גיורא אבן צור, פרקליט נוסף של בני המשפחה. "כשבית המשפט האזרחי ייתן את פסק דינו בנושא האחריות, רשויות ומשרד החינוך יידעו שצריך להתנהג כמו שצריך".

יחד עם ההתמודדות עם המוות הטרגי והמיותר של הבן, מנסה המשפחה להנציח את אלון. ב-1 בנובמבר תתקיים בהרצליה אליפות ישראל בשחייה על שמו, שם יחגגו את זכרו באמצעות התחביב שאהב מכל.