אלון רונן ז"ל (צילום: איגוד השחיה ישראל)
אלון רונן ז"ל | צילום: איגוד השחיה ישראל

כשנתיים אחרי מותו של הנער אלון רונן מקריסת סל במגרש ספורט בתל אביב, שמונה כתבי אישום בדרך. המשטרה סיימה לאחרונה לחקור את האירוע, וכתבי האישום המתגבשים יוגשו בכפוף לשימוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך החקירה נחקרו שורה של עובדי עיריית תל אביב ועובדי בית הספר בו נמצא המגרש - ונגדם חלק מהם יוגשו כתבי האישום. עורכי הדין גיורא אבן צור ואביתר קציר שמייצגים את משפחתו של אלון ז״ל מסרו כי המשפחה קראה החל מן הרגע הראשון, וממש על קברו הטרי של בנם, למיצוי הדין עם האחראים לאסון.

אין תמונה
עו"ד גיורא אבן צור

"המשפחה עוקבת אחר הודעות הפרקליטות והיא מקווה שבמלאת שנתיים וחודש למות יקירה, גלגלי הצדק יתחילו סוף סוף לנוע ויופקו לקחים שימנעו הישנותם של אסונות כאלה בעתיד", מסרו השניים הערב.

פרט למשפט הפלילי שככל הנראה יחל בקרוב, משפחת רונן גם הגישה תביעה אזרחית נגד עיריית תל אביב ומשרד החינוך בדרישה לפיצויים בגובה של 5 מיליון שקלים. הדיונים בתביעה הזו עדיין מתנהלים בבית המשפט המחוזי בתל אביב.

אין תמונה
עו"ד אביתר קציר

האסון התרחש בקיץ 2012. אלון, בן 15 במותו, וחבריו שיחקו בחצר בית הספר ברחוב שמואל תמיר בצפון תל אביב. ככל הנראה במהלך המשחק הוא נתלה על הטבעת, והעמוד כולו ניתק מהאדמה ונפל עליו. אלון נפגע אנושות בראשו ומת כעבור זמן קצר. לאחר האסון שרת בית הספר סיפר כי הוא התריע על מצבו הפיזי הרעוע של הסל, אך דבר לא נעשה כדי להחליפו.