ילד בן 8 נדרס הבוקר (שלישי) למוות על ידי אוטובוס הסעות בחנייה של בית הספר התיכון האזורי "צפית" בקיבוץ כפר מנחם. צוות של מגן דוד אדום שהוזעק למקום מצא אותו כשהוא במצב אנוש והחל לבצע בו פעולות החייאה ממושכות. לבסוף, נאלצו לקבוע את מותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מחקירה ראשונית עולה כי הילד, יפתח רפפורט, שלא למד בבית הספר התיכון, חצה את הכביש במעבר חצייה בחניית האוטובוסים, כשלפתע אוטובוס שהחל בנסיעה פגע בו. "כשהגענו ראינו ילד שוכב על הכביש כשהוא מחוסר הכרה וסובל מפגיעות ראש בטן וגפיים, ובצמוד אליו עמד האוטובוס שככל הנראה פגע בו", סיפרו חובש מד"א אופיר מוסקוביץ' והפארמדיק דודי שמיע שהגיעו לזירה.

לדבריהם, רופא ואחות שעברו במקרה במקום הצטרפו להחייאה. "לאחר למעלה משעה של מאמצי החייאה נאלצנו לקבוע את מותו", אמרו אנשי מד"א. כוחות משטרה גדולים ובוחני תנועה הגיעו למקום כדי לחקור את נסיבות התאונה. נהג האוטובוס עוכב לחקירה.

צוות מד"א הוזעק למקום (צילום: משטרה)
צוות מד"א הוזעק למקום | צילום: משטרה

"הילדים ראו והזדעזעו"

"זה ילד צעיר, מבית ספר אחר", סיפרו במזכירות המוסד החינוכי לחדשות 2 Online מיד לאחר התאונה. "הוא כנראה רכב על אופניים משכונת ההרחבה של הקיבוץ לבית הספר. הילדים ראו את זה והזדעזעו. זה היה נורא ואיום".

בבית הספר היסודי בו למד בן ה-8 קיבלו את הבשורה המרה וקיימו שיחות עם התלמידים. מנכ"לית המועצה האוזרית יואב, דפנה רבינוביץ', הגיעה גם היא לזירת התאונה. "פסיכולוגים מלווים את התלמידים ומשוחחים איתם", סיפרה לחדשות 2 Online. "אמו של הילד הייתה עמו באמבולנס ונפרדה ממנו. אנו חווים את אחד האירועים היותר טראגיים במועצה".

נפגע מאוטובוס. כפר מנחם הבוקר (צילום: מד"א)
נפגע מאוטובוס. כפר מנחם הבוקר | צילום: מד"א

מחברת ההסעות, אליה שייך האוטובוס, נמסר כי קצין הבטיחות ומנהל החברה נמצאים בשטח וטרם ידועות הנסיבות שהובילו לתאונה. "אנחנו כרגע לא יודעים את כל הפרטים ועוד לא דיברנו עם הנהג", ציינה מנהלת קשרי הלקוחות בחברה.