א' וע' הם זוג תאומים זהים מקיבוץ במרכז הארץ, בכורים במשפחה של חמישה בנים. מהרגע שנולדו, הם לא נפרדו לשנייה והלכו יחד לפגייה, לגן ולבית הספר. וכך, גם כשהתגייסו לצבא - שניהם מצאו את עצמם בקורס טיס. לפני חצי שנה ע' סיים את הקורס במגמת תובלה ואתמול המעגל נסגר כשגם אחיו התאום א' קיבל כנפיים בטקס המסורתי והמרגש בבסיס חצרים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

"הם בכלל התחילו בפגייה במשקלים מאוד נמוכים וכשישבנו שם לא ידענו לאן זה יילך ומה ייצא", מספרת בהתרגשות הדס, אמם של התאומים. "אני זוכרת שהייתי שם והשמים נפלו עליי ולא ידעתי מה יילד יום ומה יהיה איתם, ואם הם יהיו בסדר ואם הם יתפקדו - ופתאום לראות שהם מתפקדים לא רע בכלל בעצם".

וגבי, האבא של השניים, מוסיף בגאווה: "בפעם הראשונה זאת הייתה בכלל הפתעה שזה קרה. אבל אז הציפיות עלו וכשהשני עושה את זה - זה אפילו יותר משמח, יותר מרגש ויותר מיוחד. גאווה גדולה, אושר גדול".

את הזימון לקורס הטיס קיבלו א' וע' באותו הזמן וגם את המיונים התחילו, כמובן, במקביל. "ברוב המיונים ישבנו כיסא ליד כיסא, תא ליד תא וכל אחד עשה את הסימולטור שלו. ניסינו לעודד אחד את השני. זו אווירה מלחיצה והאור הקטן הזה עשה את זה הרבה יותר כיף", נזכר א' במסלול המאתגר שעבר יחד עם אחיו התאום. "יש תחרות קטנה שאתה תמיד רוצה להצליח ולא להיות זה שלא מצליח אבל הרבה פעמים זה דווקא דחף אותנו קדימה".

א' וע' יחד עם הסבא שאול (צילום: החדשות)
א' וע' יחד עם הסבא שאול | צילום: החדשות

וככה התנהלו להן 3 וחצי שנים של קורס אינטנסיבי ומפרך עם ועדות מתוחות, והכל - כפול שתיים. "אחרי שסוף סוף הייתה רגיעה שאחד עבר, מיד צריך לעבור ללופ הבא, אין זמן להתואשש", משחזרת הדס האמא וגבי, אביהם של התאומים, מוסיף: "זה גם יותר קשה בפעם השנייה כי אתה מתחיל להפעיל שיקולים: אם הוא לא יעבור איך הוא ירגיש שאח שלו כן עבר? כל פעם הלחץ לפני השלבים היה חזק יותר".

אבל לצעד השמחה וההתרגשות הגדולה - ישנן גם לא מעט חששות. "למרות כל הכיף וה'היי' שאנחנו נמצאים בו עכשיו, אנחנו גם יודעים שרגע אחרי מתחילים חיים מסוג אחר לגמרי וזה מאוד מדאיג, עכשיו גם מספר שלוש עומד להתגייס אז אי אפשר להתחמק מזה", אומרת הדס.

גאווה כפולה למשפחה (צילום: החדשות)
גאווה כפולה למשפחה | צילום: החדשות

בעוד שלע' יש דאגות מסוג שונה: "לצערי לא נוכל לטוס ביחד אף פעם כי אי אפשר להיות שני אחים באותו מטוס. זה היה יכול להיות מאוד מצחיק", הוא אומר ואכזבה קלה בקולו. "אבל אולי באזרחות", מיד מחליטים השניים.