ההרוגים מהאירוע המצער ביבנה (צילום: חדשות)
ההרוגים מהאירוע המצער ביבנה | צילום: חדשות

קריסת המנוף ביבנה: היום (שלישי) הותר לפרסום כי סרגי סמיונוב ז"ל בן ה-33 הוא ההרוג האחרון באירוע קריסת המנוף ביבנה לפני יומיים. הלווייתו תתקיים מחר בשעה 15:30 בבית העלמין האלטרנטיבי בבאר שבע. מכיוון שלסמיונוב אין ילדים ואין קרובים בישראל מלבד רעייתו, ובפורום למניעת תאונות עבודה קראו לציבור בדף הפייסבוק שלהם להגיע ולהשתתף בהלוויה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

אתמול פורסמו שמותיהם של שני הרוגים נוספים באסון קריסת המנוף ביבנה: יוני סבג (33), תושב אור יהודה שנהרג ביום הולדתו ובן דקלו בן 22 מרמת גן. במקביל, נודע לחדשות כי אחיו של אחד מארבעת ההרוגים הוא בכיר בחברה שהייתה אחראית על פירוק המנוף שאמור היה להיות מפורק אתמול, וייתכן שהוא ייקרא בהמשך למסור עדות במשטרה ואולי אף להיחקר.

רק שלשום העלה דקלו ז"ל תמונה לחשבון האינסטגרם שלו עם תמונה שצילם מהאתר שבו עבד וכתב: "בונים את יבנה". עיריית אור יהודה מסרה עם פרסום שמו של סבג ז"ל כי היא "והעומדת בראשה, ליאת שוחט, עומדת לרשות המשפחה ברגעים קשים אלו ותסייע ככל שיידרש".

התמונה האחרונה שהעלה בן דקלו (צילום: מתוך אינסטגרם‎, חדשות)
התמונה האחרונה שהעלה בן דקלו | צילום: מתוך אינסטגרם‎, חדשות

שמותיהם של שני ההרוגים מצטרפים לגיל חזאזי ז"ל, בן 51 מחדרה, ששמו הותר לפרסום מוקדם יותר. הוא הותיר אחריו אישה ושלוש בנות. רובין חזאזי קרוב משפחתו של גיל סיפר לחדשות Online על התחושות הקשות יממה לאחר האסון הכבד: "בן אדם זהב. הוא היה אדם חזק, האופי שלו, היה בן אדם מצחיק. לא מעכלים. משתתף בצערך המשפחה הקרובה אישתו גילה והבנות. כואב הלב".

במסגרת חקירת האסון שהוביל למותם של ארבעה בני אדם, כולם אזרחים ישראלים, עצרה המשטרה 17 תפקידים שונים שקשורים לאתר. 11 מהם נחקרו באזהרה ו-4 שוחררו למעצר בית תחת תנאים. החקירה הוטלה על מפלג "פלס" לחקירת תאונות עבודה בלהב 433, המשותף למשטרת ישראל ומשרד העבודה והרווחה וממוקם ביחידה הארצית למאבק בפשיעה הכלכלית (יאל"כ).

קריסת המנוף ביבנה (צילום: Droneimagebank, חדשות)
קריסת המנוף ביבנה | צילום: Droneimagebank, חדשות

חברת "נאות שמיר", החברה הקבלנית שמבצעת את הפרויקט, פרסמה אתמול הודעה שבה הצהירה כי הקפידה על כל כללי הבטיחות באתר וגלגלה את האחריות על חברת המנופים. "התאונה קרתה כאשר עובדים של חברת 'רמא מנופים' עסקו בפירוק מנוף באתר לאחר שהסתיימה העבודה בו ופורק לצורך העברתו לחברה בחזרה מאחר וסיים עבודתו באתר", נכתב.

עוד נמסר בהודעה כי "הרכבת המנוף, הפעלתו ופירוקו נעשים כולם על ידי חברת רמא מנופים ובאחריותה הבלעדית! חברת נאות שמיר מקפידה על שמירת כל נהלי הבטיחות המחמירים באתר. מנהל האתר הנחה הבוקר את עובדי חברת רמא מנופים בנהלי הבטיחות הנדרשים".

זירת הקריסה (צילום: תיעוד מבצעי מד"א, חדשות)
זירת הקריסה | צילום: תיעוד מבצעי מד"א, חדשות

ממצאי החקירה הראשוניים עולה כי שלושת ההרוגים הראשונים היו על המנוף למעלה כשהם קשורים ורתומים כנדרש, וככל הנראה מצאו את מותם כתוצאה מהנפילה. נציב כבאות והצלה לישראל, רב טפסר דדי שמחי, הגיב לאירוע לאחר תום החילוץ המורכב של הפצוע שנלכד בגובה רב - ולאחר החילוץ נקבע מותו: "אני משתתף בצערן של משפחות ההרוגים, וקורא להסדיר את נושא הבטיחות באתרי בנייה ובמיוחד בפעילות בגובה, למניעת נפגעים נוספים בנפש".