פיצוץ הגז באילת הפך לאסון כפול: ביום חמישי אירע פיצוץ עז בבית מגורים באילת, שבו נפצעו שני בני אדם באורח קשה מאוד. מותו של אחד מהם, גבר כבן 65, נקבע עוד באותו היום - והבוקר (ראשון) מתה מפצעיה הפצועה השנייה, אישה כבת 45. היא פונתה במצב קשה לבית החולים יוספטל ומשם לבית החולים סורוקה בבאר שבע, וממנו נמסר: "לצערנו, נפטרה מפצעיה האישה שהועברה במצב אנוש בסוף השבוע שעבר מאילת שסבלה מכווית קשות רב איבריות".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

הגבר פונה לבית החולים יוספטל בעיר לאחר שחולץ מההריסות ביחידת הדיור, הסמוכה לדירה שבה התרחש הפיצוץ. על פי הגורמים המקצועיים קיים חשש לקריסת המבנה. המשטרה פתחה בחקירה לבירור נסיבות האירוע ומסרה כי הפיצוץ הקטלני התרחש באחת מיחידת הדיור, בבית מגורים המחולק לשלוש יחידות בקומת קרקע בעיר. כמו כן, מבדיקה ראשונית עלה כי הפיצוץ התרחש ככל הנראה כאשר אחת מדיירות הבניין הדליקה את הגז בביתה.

בשעה 10:36 ביום חמישי התקבל דיווח במוקד מגן דוד אדום במרחב נגב על שרפה, שפרצה ככל הנראה כתוצאה מפיצוץ בלון גז בדירה באילת. חובשים ופרמדיקים שהגיעו לזירה מצאו אישה כבת 45 עם כוויות בכל חלקי גופה וגבר כבן 65 עם חבלת ראש וללא הכרה.

זירת הפיצוץ (צילום: דוברות המשטרה, חדשות)
זירת הפיצוץ | צילום: דוברות המשטרה, חדשות

כוחות כיבוי והצלה שהגיעו לזירה פעלו לכיבוי השרפה שפרצה במקום כתוצאה מפיצוץ הגז וביצעו סריקות לאיתור נפגעים נוספים. בנוסף, המבנה פונה מדיירים מחשש לקריסה אפשרית והצוותים פעלו לזיכוי הזירה בשיתוף מחלקת החבלה של המשטרה. 

"מיד עם קבלת ההודעה על פיצוץ ועשן שחור מדירת מגורים יצאנו למקום בכוחות גדולים של צוותי כיבוי וחילוץ", סיפר רב רשף רמי חנן, מפקד המשמרת. "עם הגעתנו למקום זיהינו כי מדובר בפיצוץ שהתרחש בדירת מגורים וכי יש שרפה ולכודים מתחת להריסות. בשלב הראשוני פרצנו לדירה וחילצנו אישה במצב קשה שהועברה לכוחות הרפואה".

חנן הוסיף כי "בהמשך, תוך כדי סיכון עצמי ובנחישות גבוהה של לוחמי האש אותר לכוד נוסף מתחת להריסות וחילצנו אותו כאשר במשך כל הזמן הזה יש סכנה לקריסה נוספת והאש בוערת בשאר חלקי הבית. מיד עם סיום פעולות הכיבוי והחילוץ ולאחר שסרקנו את כל המבנה, ניתנה הוראה לצאת מתוך המבנה מכיוון שהיה חשש ממשי לקריסה נוספת".