הרב שטרן מגיב (צילום: פלאש 90, חדשות)
הרב שטרן מגיב | צילום: פלאש 90, חדשות

רב העיר ירושלים, אריה שטרן, עלה לכותרות לאחר ששלח מכתב לראש העיר בבקשה שלא לאפשר תליית דגלי גאווה במצעד מטעם העירייה. הבוקר (שלישי) הוא מבהיר את הדברים בריאיון לגלי צה"ל ומסביר: "הדגלים פוגעים ברגשות של חלקים גדולים בציבור".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"לא ביקשתי לאסור על הצועדים להניף את הדגלים", פותח הרב את הריאיון בהבהרה, "אלא ביקשתי מהעירייה שתולה דגלים במסלול של המצעד שלא תעשה זאת, בייחוד בכוונתי ליד בתי הכנסת המפוארים של העיר. לא מתאים שהם יונפו ליד מקומות אלה".

מכתבו של הרב (צילום: חדשות)
מכתבו של הרב | צילום: חדשות

עוד מסביר הרב כי "דגלים זה ביטוי של ידידות, של השתתפות והזדהות. מדברים פה על פגיעה ברגשות - מה שהם מסמלים פוגע ברגשות של חלקים יותר גדולים בציבור מאשר אלו שכן רוצים באותם דגלים".

30 אלף איש צפויים לצעוד. ארכיון (צילום: גילי יערי / פלאש 90, חדשות)
הדגלים פוכעים בציבור | צילום: גילי יערי / פלאש 90, חדשות

"לא באתי לפגוע במצעד עצמו ובאנשים בו או בהתנהגות האישית שלהם, אין לנו דבר בנושא" ממשיך הרב להסביר משנתו. "זה לא הנושא, אלא הנושא הוא המרחב הציבורי, ואני מייצג דעה של רבים וטובים מירושלים, מדובר על איסור תורה מפורש. זה דברים חמורים ועל זה אנחנו מניפים גדלים? משל היינו מניפים דגלים לתנועה לאכילת חזיר".

הרב שטרן מגיב (צילום: חדשות)
רבנות ירושלים הבוקר | צילום: חדשות

הרב מודה כי את המצעד עצמו הוא לא יכול לעצור ואין בכוונתו לעשות כך: "המצעד מתקיים ואת זה אני יודע אני לא אשתתף בו ואני לא מוחה כנגדו, הבעיה היא הדגלים. לא חשבתי שהמכתב יתפרסם, ואני לא פרסמתי אותו. יכול להיות שהיה אפשר בלי מכתב - אני מודה שטעיתי, ולא חשבתי שיתעורר רעש גדול".

במחאה על המכתב ששלח הרב שטרן, פעילי הקהילה הגאה צבעו במהלך הלילה את דלת הכניסה לרבנות בירושלים בצבעי דגל הגאווה. אמש הבהירו בעירייה כי היא תפעל על פי הנחיות היועץ המשפטי לעירייה, לפיהן ניתן לתלות את הדגלים - כפי שהיה בכל השנים האחרונות, ובהסתמך על פסיקות בתי המשפט בעניין.