רה"מ בנימין נתניהו בחגיגות המימונה (צילום: החדשות)
רה"מ נתניהו במימונה באור עקיבא | צילום: החדשות

תרבחו ותסעדו: פוליטיקאים רבים מיהרו לחגוג אמש (שבת) את המימונה ברחבי הארץ, במגוון אירועים שונים. שרים וח"כים בהווה ובעתיד נעים כל הערב בכמויות גדולות לעבר המופלטות. ראש הממשלה בנימין נתניהו, שהתארח באירוע אצל משפחת מיימון באור עקיבא, התקבל בלחיצות ידיים וקריאות "ביבי מלך ישראל" וגם רעייתו שרה קיבלה תשואות רבות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו 

עם צאת חג הפסח, ישראלים רבים נהרו למאפיות ולמרכולים על מנת לרכוש לחמים ובצקים שונים, אחרי 8 ימים של הימנעות - ורבים עוד יותר הלכו לחגוג את המימונה עם חברים וקרובי משפחה. גם הפוליטיקאים לא נותרו בבית.

הנשיא ריבלין חוגג במימונה (צילום: מתוך עמוד הטוויטר של ראובן ריבלין, חדשות)
הנשיא ריבלין חוגג במימונה | צילום: מתוך עמוד הטוויטר של ראובן ריבלין, חדשות
יאיר לפיד ורעייתו ליהיא, בחגיגות המימונה (צילום: קובי ריכטר/TPS‎, חדשות)
יאיר לפיד ורעייתו ליהיא, בחגיגות המימונה | צילום: קובי ריכטר/TPS‎, חדשות

נתניהו הגיע להתארח אצל משפחת מיימון באור עקיבא. ״חג הפסח תמיד מדבר אליי משום שאין עם שנלחם על חירותו כמו עם ישראל מול כוחות כל כך גדולים ובעוז רוח כל כך גדול", אמר בדברים שנשא באירוע החגיגי. "לפעמים נכשלנו אבל אף פעם לא איבדנו את התקווה ושמרנו על התקווה לחזור לארצנו ולבנות בה את מדינתנו".

"החלום שלי הוא להפוך את כל המדינה למפותחת, לחבר את הצפון והדרום ולחבר את המדינה". הוסיף נתניהו. "זו המשמעות של החג הזה - לחבר את העם שלנו לארץ שלנו, למדינה שלנו ולתת לכולם את ההזדמנות השווה והטובה לחיות במדינה המופלאה שלנו".

השרה איילת שקד במימונה (צילום: חדשות)
השרה איילת שקד במימונה | צילום: חדשות

שרת המשפטים איילת שקד התארחה בחגיגות של עורכי הדין במבשרת ציון, ובירכה את נוכחים בברכת תרבחו ותסעדו. בהתייחסותה לשחרור שני האסירים הסורים אמרה: "משרד המשפטים ובית הנשיא היו מעורבים במהלך. הכול נעשה בהתאם לחוק ובאישור היועץ המשפטי לממשלה".

ישראל כ"ץ וביתו במימונה (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של ישראל כ"ץ, חדשות)
ישראל כ"ץ וביתו במימונה | צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של ישראל כ"ץ, חדשות

נשיא המדינה ראובן ריבלין שיתף תמונה שלו אוכל מופלטה ובירך: "המימונה היא כבר מזמן החג של כולנו, מסורת של געגועים שהביאו איתם יוצאי צפון אפריקה, שהפכה לשמחת חג ישראלית חוצת עדות ומגזרים. אני מאחל ומקווה שנדע לשמוח יחד בשמחה המאחדת הזו, הנוכחת בנו כל כך במימונה הנהדרת, גם ביתר ימות השנה. יקיריי ויקירותיי החוגגים והחוגגות - תרבחו ותסעדו!".

שרת התרבות והספורט מירי רגב, החלה בסבב המימונה המסורתי. והפעם היא התחילה בגן יבנה בביתם של משפחת יורם ואורית סוויסה יחד עם ראש המועצה אהרון דרור. השר יואב גלנט הגיע לחגיגות המימונה יחד עם אשתו קלודין בפרדס חנה. גם בעוטף החלו להיערך לחגיגות ושם מחכים ללוחמי החטיבה והאוגדה שיחגגו יחד עם התושבים.

השר גלנט ורעייתו קלודין אוכלים מופלטות (צילום: ללא, חדשות)
השר גלנט ורעייתו קלודין אוכלים מופלטות | צילום: ללא, חדשות

השר אקוניס (צילום: מתוך עמוד הפיסבוק של אופיר אקוניס, חדשות)
השר אקוניס | צילום: מתוך עמוד הפיסבוק של אופיר אקוניס, חדשות

שר התחבורה ישראל כ"ץ התארח עם בתו מור בחגיגות של משפחת מזרחי בתל אביב, וגם שר המדע והחלל אופיר אקוניס ושר האנרגיה יובל שטייניץ תועדו טועמים מופלטות בחגיגות מימונה שונות. השר צחי הנגבי פתח את מסע המימונה שלו אצל משפחת סבח באשקלון ויו"ר הקואליציה לשעבר - ואולי השר לעתיד - דוד ביטן הגיע לחגוג אצל משפחת יוספי ביבנה.

ולא רק חברי ממשלה גם חברי אופוזיציה יצאו לחגוג את המימונה. מס' 2 בכחול לבן יאיר לפיד השתתף יחד עם רעייתו ליהיא בחגיגה המסורתית. את הערב הם פתחו ברחובות אצל סגן ראש העיר וראש המטה הוותיק של "יש עתיד" זוהר בלום, העורך מידי שנה את המימונה על פי כל המנהגים, ובירך את לפיד בעלי חסה טבולים בחלב.

ח"כ דוד ביטן (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של דוד ביטן, חדשות)
ח"כ דוד ביטן | צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של דוד ביטן, חדשות

השרה מירי רגב וח"כ יולי אדלשטיין (צילום: אלי סבתי, חדשות)
השרה מירי רגב וח"כ יולי אדלשטיין | צילום: אלי סבתי, חדשות

״הסיפור של יציאת מצרים הוא סיפור של קבוצה של אנשים שמציבים לעצמם מטרה ושום דבר לא יעצור אותם. גם אם יתמהמה בוא יבוא. חג שמח ומתוק לכולם״, מסר לפיד.

אל לפיד התלוו ח״כ מיקי לוי, ח״כ קארין אלהרר, ושני חברי הכנסת החדשים, בועז טופורובסקי ויוראי להב הרצנו. ראש המפלגה בני גנץ כתב בפייסבוק: "עם צאת הפסח, אין דבר יותר מתוק מחגיגות המימונה. תרבחו ותסעדו, שגשוג והצלחה, חג שמח!".

תושבי העוטף ממתינים ללוחמי החטיבה ואוגדת עזה שיגיעו להתפנק, לטעום ולרקוד במימונה של תושבי עוטף עזה. ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן ושי חג'ג' יו"ר מרכז המועצות האזוריות נערכים לאירועים במושב שיבולים שכמו בכל שנה פתוח לציבור הרחב. בבתים רבים אחרים בארץ חוגגים את המימונה במפגן של קבלת אורחים, שמחה וגם מאפים מתוקים.