גבר ואישה נפצעו היום (חמישי) באורח קשה כתוצאה מפיצוץ גז שאירע בבית פרטי באילת. כוחות כיבוי והצלה שהוזעקו למקום חילצו אותם מהמבנה והם פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים, המשטרה פתחה בחקירת נסיבות האירוע.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בשעה 10:36 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב נגב על שרפה שפרצה בדירה באילת, ככל הנראה כתוצאה מפיצוץ בלון גז. חובשים ופרמדיקים של מד"א שהגיעו למקום מצאו אישה כבת 45 עם כוויות בכל חלקי גופה וגבר כבן 65 עם חבלת ראש וללא הכרה. לאחר קבלת טיפול רפואי ראשוני שני הפצועים פונו לבית החולים יוספטל בעיר כשמצבם מוגדר קשה והגבר מורדם ומונשם.

כוחות כיבוי והצלה שהגיעו לזירה פעלו לכיבוי השרפה שפרצה במקום כתוצאה מפיצוץ הגז וביצעו סריקות לאיתור נפגעים נוספים. כמו כן, המבנה פונה מדיירים מחשש לקריסה אפשרית והצוותים פועלים כעת לזיכוי הזירה בשיתוף עם מחלקת החבלה של המשטרה. 

זירת הפיצוץ
צילום: דוברות המשטרה, חדשות

"מיד עם קבלת ההודעה על פיצוץ ועשן שחור מדירת מגורים יצאנו למקום בכוחות גדולים של צוותי כיבוי וחילוץ", סיפר רב רשף רמי חנן, מפקד המשמרת. "עם הגעתנו למקום זיהינו כי מדובר בפיצוץ שהתרחש בדירת מגורים וכי יש שרפה ולכודים מתחת להריסות. בשלב הראשוני פרצנו לדירה וחילצנו אישה במצב קשה שהועברה לכוחות הרפואה".

הוא הוסיף כי "בהמשך, תוך כדי סיכון עצמי ובנחישות גבוהה של לוחמי האש אותר לכוד נוסף מתחת להריסות וחילצנו אותו כאשר במשך כל הזמן הזה יש סכנה לקריסה נוספת והאש בוערת בשאר חלקי הבית. מיד עם סיום פעולות הכיבוי והחילוץ ולאחר שסרקנו את כל המבנה, ניתנה הוראה לצאת מתוך המבנה מכיוון שהיה חשש ממשי לקריסה נוספת".

מהמשטרה נמסר כי נפתחה חקירה לבירור נסיבות האירוע ומבדיקה ראשונית עלה כי הפיצוץ התרחש כלל הנראה כאשר אחת מדיירות הבניין הדליקה את הגז בביתה.