פעוט בן 3 נהרג הערב (שני) מפגיעת אוטובוס ברחוב החוזה מלובלין בביתר עילית. צוותי מד"א שהגיעו למקום מצאו את הילד ללא סימני חיים ונאלצו לקבוע את מותו. מחקירה ראשונית עולה כי הפעוט עזב את ידה של אימו על המדרכה והתפרץ לכביש. נהג האוטובוס עוכב לחקירה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

סמוך לשעה 18:20 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א על ילד שנפגע מאוטובוס בביתר עילית. חובשים ופרמדיקים של מד"א דיווחו מהמקום על ילד בן 3עם פגיעה רב מערכתית ללא סימני חיים וקבעו את מותו.

לפי בוחני התנועה של המשטרה שהוזעקו למקום, הפעוט ככל הנראה אחז בידיה של אימו בעת ששהו על המדרכה. לפתע הפעוט עזב את ידיה והתפרץ לכביש בדיוק כשאוטובוס חלף על הכביש, ופגע בו. בוחני התנועה ממשיכים לפעול לבירור נסיבות התאונה.

חובש רפואת חירום במד"א, חיים ברנשטיין, סיפר: "מדובר בטרגדיה קשה מאוד, הייתי ברחוב סמוך עם האמבולנס כשקיבלתי את הקריאה. ילד כבן 3 שכב על הכביש בסמוך לאוטובוס כשהוא מחוסר הכרה וסובל מפגיעה רב מערכתית קשה ביותר. ביצעתי מספר בדיקות רפואיות אבל הוא היה ללא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותו".

לפי נתוני הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, מתחילת השנה נהרגו 99 בני אדם בדרכים, לעומת 97 בתקופה המקבילה אשתקד. מבין ההרוגים, 7 מהם נהרגו בתאונות קטלניות במעורבות אוטובוסים.

בבית החולים שערי צדק בירושלים עדיין מאושפז במצב אנוש הילד בן ה-11 שנדרס אמש בבירה. הוא מורדם ומונשם ביחידה לטיפול נמרץ ילדים. הילד נפגע מרכב בשדרות גולדה מאיר בירושלים בעת שחצה מעבר חציה באור ירוק. על פי החשד הרכב הפוגע הגיע במהירות גבוהה מהמותר ופגע בו.

למרות שהנהג טרם נתפס, זהותו ידועה למשטרה ובשלב זה המשטרה מנהלת אחריו חיפושים נרחבים. על פי הידוע, הנהג הוא צעיר יהודי בשנות ה-20 לחייו ולא ברור אם הוא תושב ירושלים או מתגורר מחוץ לעיר. את הרכב שאיתו ביצע את התאונה אמש נטש בגבעת זאב, אך הוא לא היה בבעלותו והוא קיבל אותו ברשות.