נשיא המדינה ראובן ריבלין הגיע הבוקר (רביעי) לבית החולים בילינסון שם מאושפזת רעייתו נחמה כשהיא מורדמת ומונשמת לאחר שאתמול חלה הידרדרות במצבה הרפואי. הנשיא קיצר את ביקורו הממלכתי בקנדה והיה בקשר רציף כל העת עם הצוות הרפואי. מבית החולים נמסר כי מצבה קשה אך יציב, ומאושפזת במחלקת טיפול נמרץ לב-חזה. הנשיא ריבלין: "אותרה אצלה בעיית לב שטופלה, מקווה שתשוב לתהליך ההחלמה - היא אישה חזקה מאוד".

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

הנשיא ביקש להודות לצוות הרפואי על טיפולם המסור ולאזרחים הרבים המביעים דאגה ומתפללים להחלמתה מכל קצוות הארץ והעולם. "אני יוצא מביקור אצל נחמה רעייתי, ואני מעודד מאוד", מסר ריבלין. "מקווה שכשתתעורר תוכל לשוב לתהליך ההחלמה שהתחילה בו מיד אחרי ההשתלה. עברתי שעות ארוכות של טיסה ארצה מקנדה בדאגה עמוקה".

נחמה ריבלין (צילום: פלאש 90, תומר רייכמן, חדשות)
מאושפזת במצב קשה, נחמה ריבלין | צילום: פלאש 90, תומר רייכמן, חדשות

"היא האימא והסבתא הכי טובה בעולם. היא גם שליחת ציבור בחמש השנים האחרונות בתחומים רבים בחברה הישראלית", אמר ריבלין. "על העשייה הזו היא זוכה לאהבה ולתמיכה הגדולה והמופלאה ביותר שניתן רק לייחל לה".

הנשיא ריבלין הוסיף והתייחס למצבה הרפואי של רעייתו: "הדרך להחלמה עוד ארוכה, אנחנו יודעים, אבל נחמה תחזור לצעוד בה. אנחנו מרגישים את התמיכה המרגשת של כולכם איתנו בכל רגע. תודה רבה לכם".

מנהל בית החולים בילינסון ד״ר איתן ורטהיים עדכן במצבה הרפואי של נחמה ואמר: "בשנים האחרונות סובלת הגברת ריבלין מאי ספיקה נשימתית ותמיכה הולכת וגדלה בטיפול תרופתי ותמיכה בחמצן. השתלת הריאה היא המוצא האחרון להתמודדות וטיפול והחזרת איכות החיים והיכולת התפקודית. היא עברה הכנה מורכבת לקראת הניתוח ובתשעה במרץ עברה את הניתוח המורכב לאחר שנמצא תורם לריאה. המהלך לאחר הניתוח היה מורכב וממושך אבל לכל אורך התקופה הגברת ריבלין שהיא אישה חזקה, חדורת מוטיבציה להחלים. יחד עם בני המשפחה שתמכו בה עשתה את כל הפעילות על מנת לשפר את תפקודי הריאה המושתלת ללכת במחלקה ולהחזיר את הכוח הגופני. לצערנו אתמול בערב התרחש אירוע חריף שנבע מספיקת לב שנבע מחולשה חולפת של אחד ממסתמי הלב. היא קיבלה טיפול מהיר ואבחון מהיר. הבוקר בבדיקת אקו חוזרת ניכר שיש שיפור בספיקת הלב ובממדים הפיזיולוגים. אנחנו כמובן צריכים להמשיך ולהמתין בשעות ובימים הקרובים ואנחנו באמת מאחלים לשיפור וחזרה אל המצב כפי שראינו בשבוע-שבועיים האחרונים".

ההידרדרות הפתאומית במצבה של רעיית הנשיא חלה אמש, כשבועיים וחצי אחרי שעברה השתלה ריאה מורכבת, בעקבות קוצר נשימה חריף על רקע לבבי. נחמה ריבלין עברה לפני כשבועיים השתלת ריאה "מורכבת מאוד", כפי שהגדירו זאת בבית הנשיא, "בשל המצב הרפואי שבו הייתה נתונה ערב הניתוח ומאז היא עוברת תהליך התאוששות ארוך ומורכב".

בעקבות החדשות המדאיגות מסר ראש הממשלה נתניהו כי "אני מאחל רפואה שלמה יחד עם כל אזרחי ישראל לרעיית הנשיא נחמה ריבלין".