מלצולמים אין קשר לכתבה
מלצולמים אין קשר לכתבה | צילום: רויטרס, חדשות

פרסום ראשון: מספר הורים לילדים מעוטף עזה שיגרו הערב (שני) מכתב לשרת התרבות והספורט, מירי רגב, בבקשה לא להשמיע את הצפירה בערב יום הזיכרון – מחשש לפגיעה בילדיהם.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אנחנו גרים בנהורה, 14 קילומטרים מרצועת עזה", הסבירה זיוה אורן, אם לארבעה במכתב לשרה. "הילדים עדיין לא התאוששו מטראומת הימים האחרונים, והאזעקות מאוד מלחיצות אותם ומעלות חרדות".

"נשמח אם יימצא פתרון אחר לצפירה – כמו שתי דקות דומיה, או פתרון אחר", כתבה אורן. "לפחות בדרום, למען הילדים שמתמודדים עם חרדות הלחימה".

שימרית כהן נגרי, תושבת באר שבע ואמא לשתי בנות פנתה לראש הממשלה בנימין נתניהו וביקשה ממנו לא להפעיל את הצופרים ביישובי הדרום. "ישנם המון ילדים שהם נפגעי חרדה", כתבה האם. "אני כאמא למאיה נחשפתי להשלכות שלה כנפגעת חרדה ולצלקת הנפשית שהיא אפילו לעיתים קשה יותר מפגיעה פיסית".

"ליבי עם משפחות הנופלים", סיכמה כהן נגרי. "אך הילדים שלנו הם רק ילדים! אנו ננחיל בהם את המורשת והכבוד לחללים ולמי שחרף נפשו למען המולדת גם ללא הצפירה שמרעידה את ליבם ואת נפשם של ילדינו. מבקש ממך כאם לשים את את הדעת לנושא ואילו רק לשנה זאת בשל הסמיכות והרגישות".