"אנשים מתו בגלל שהמצילים התרשלו": מנכ"ל עיריית אשדוד, אילן בן עדי, האשים את מצילי העיר בכך שפעלו ברשלנות, הביאו לטביעתם של מספר רוחצים - וחיפו זה על זה. בהקלטה שהגיעה היום (חמישי) לידי החדשות ניתן לשמוע אותו יוצא בהאשמה החמורה: "יש אנשים שלא נמצאים איתנו היום בגלל שהמצילים לא עשו את העבודה שלהם". מעבר לטענות על התנהלותם הלקויה של המצילים, דברי המנכ"ל מעידים גם על כך שככל הנראה ידע על הבעיות במערך ההצלה - ולא דיווח לרשויות בזמן אמת כמתבקש.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו  

את הדברים אמר בן עדי במהלך שיחת בירור שערך עם אחד המצילים. "המודל שהיה בעיריית אשדוד, נקרא לו המודל השכונתי", הוא נשמע אומר בהקלטה. "וכשהיו אסונות אז הם (המצילים) כיסו אחד על השני. אני קובע בבירור שהיו מקרים של טביעה שהיו יכולים להציל אותם, ולאחר מכן בדיווחים אחד כיסה על השני שכיסה על השלישי".

חוף הים באשדוד (צילום: Miriam Alster/FLASH90, חדשות)
חוף הים באשדוד | צילום: Miriam Alster/FLASH90, חדשות

בן עדי המשיך בקו זה והאשים במפורש את המצילים ברשלנות שגרמה למקרי מוות. "יש אנשים שלא נמצאים איתנו היום בגלל שהמצילים לא עשו את העבודה שלהם כמו שצריך - חד משמעית", אמר המנכ"ל. "לכן, בשלב מאוד מאוד מוקדם הבנו שאנחנו חייבים לשנות קונספט מהתחלה עד הסוף - דרך מי שמנהל את העסק, תורת ההפעלה, האמצעים, האנשים ודרך הקליטה".

בהמשך דבריו הסביר מנכ"ל העירייה כי מקור ההתנהלות הלקויה מצוי בדור הישן של המצילים. "אמרנו לעצמנו אין מה לעשות, אנחנו דור א', זו עובדה שאנחנו לא יכולים לשנות בטווח הקצר", אמר בן-עדי. "זה לא שדור א' יכולים לעשות מה שהם רוצים, אבל הם יחסית קבוצה מאוד מאוד מוגנת. אז אמרנו מאוד נקפיד בקליטה החדשה. בצעירים נקפיד לא לטעות כי אם אנחנו רוצים לשנות כיוון אנחנו לא יכולים לקלוט אנשים צעירים שמודל החיקוי שלהם הוא דור המדבר".

בימים האחרונים הוגשה תלונה למשטרה וליועץ המשפטי לממשלה.

מעיריית אשדוד נמסר בתגובה: "הדברים שנאמרו בתוך אותה ישיבה לא נאמרו בקונוטציות ספציפיות, אלא בתוך אמירה כללית האומרת שבמקום שבו מתרופפות הנורמות המשמעתיות וביצוע העבודה הופך להיות רשלני - התוצאות המסתברות עלולות להיות פגיעה בחיי אדם".