אמבולנס (צילום: נטע יערי, חדשות)
אילוסטרציה | צילום: נטע יערי, חדשות

פעוט כבן שנתיים טבע היום (שישי) למוות בבריכה פרטית בשדה צבי שבמועצה האזורית מרחבים. חובשים ופרמדיקים של מגן דוד אדום הוזעקו למקום והעניקו לו טיפול רפואי ראשוני, ופינו אותו תוך כדי פעולות החייאה לבית החולים סורוקה בבאר שבע כמצבו מוגדר אנוש. בבית החולים נאלצו לקבוע את מותו.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"כשהגענו למקום ראינו את הפעוט שוכב סמוך לשפת הבירכה בחצר כשהוא מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה, כשמבוצעות בו פעולות החייאה בסיסיות בהדרכה טלפונית של מגן דוד אדום", שיחזר אניס אבו דעבס, חובד בכיר במד"א. "מיד התחלנו להעניק לו טיפול רפואי, ופינינו אותו תוך כדי פעולות החייאה מתקדמות לבית החולים כשמצבו אנוש".

מנתוני ארגון בטרם לבטיחות ילדים עולה כי 161 מתו בטביעה בישראל בין השנים 2008-2018. בשנת 2018 מתו עד כה ארבעה ילדים, ובשנה שעברה מתו 15. "ילדים בגיל הרך וילדים שאינם יודעים לשחות חייבים בהשגחה צמודה של מבוגר ליד מקורות מים, כאשר הם בקשר עין, במרחק נגיעה ופנויים מכל עיסוק", מדגישה מנכ"לית הארגון אורלי סילבינגר.

בארגון מדגישים עוד כי יש לדאוג לאמצעים למניעת גישת הילדים לבריכה שהינם קריטיים להצלת חיים ומהווים שכבת הגנה נוספת להשגחה ההורית. בנוסף, יש לגדר את הבריכה הפרטית באופן מלא ולהתקין מנגנוני נעילה עצמית על השערים. כמו כן יש לדאוג לאמצעים לכיסוי הבריכה".