אתמול (ראשון) התיר בית המשפט לפרסום כי אמו של התינוק שטבע למוות בבית המלון באשדוד חשודה ברצח, וכי האב, שנעצר בחשד לשיבוש חקירה, שוחרר ממעצר. היום מתייחסים בני משפחתם לאירועים. "ברוך השם האב השתחרר והמשפחה מאושרת", סיפר אחד מבני המשפחה ל"החדשות" Online. "אנו מתפללים שישחררו גם את האמא, אבל אנחנו לא יודעים את התמונה במלואה".

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

"אין ספק שזו שמחה שמהולה בצער", הוסיף. "אנחנו שמחים שהאב השתחרר ומצרים שהאם לא השתחררה, מקווים שהיא תשתחרר גם בעזרת השם. זה עצוב מאוד, חבל על הילד, ילד מתוק".

אתמול התיר בית המשפט לפרסם את פרטי חקירת המקרה, זאת לאחר ההתפתחות המשמעותית שפורסמה במהדורה המרכזית לפיה האם טענה בחקירתה שחוותה "התגלות של השכינה" שאמרה לה להטביל את הילד.

הטרגדיה באשדוד
האב שוחרר ממעצר | צילום:

לטענת האם, היא הטבילה אותו שלוש פעמים. בפעם השלישית הניחה את הילד במים בציפייה שיתרחש נס, שיגרום לבנה לצאת מהמים כגבר בכוחות עצמו. לאחר מכן היא העירה את בעלה. עורכת דינה של האם ביקשה לשלוח אותה להסתכלות פסיכיאטרית.

האב שוחרר לביתו אחרי שלאורך כל החקירה היו נגדו חשדות כבדים בגין שיבוש חקירה. במשטרה חושדים שבני הזוג הגיעו לבית המלון באשדוד וביקשו באופן מיוחד חדר עם ג'קוזי. בהתייחס לעובדה שמדובר במשפחה חרדית, הבקשה נחשבה בחקירה כחריגה מאוד, ועוררה את חשדם כלפי בני הזוג. במשטרה חשדו שהאב סייע לאם לרוקן את הג'קוזי, לאחר שהשוטרים שהגיעו לזירה מצאו את הג'קוזי ריק.

במסגרת החקירה, בימים האחרונים נערך עימות בין בני הזוג. בנוסף עלה חשד כי התינוק מת כתוצאה מחנק, אך החקירה העלתה באופן חד משמעי שהתינוק מת מטביעה לאחר שבמשך זמן ארוך הוא הוחזק מתחת למים.

"מדובר בתיק בו ככל שנפרסת בפנינו תמונה רחבה יותר, לרבות חוות הדעת של הפסיכיאטר המחוזי, ניתן לומר שהמדובר בסיפור עצוב וקשה לא רק בשל התוצאות הטרגיות", מסרו עורכי דינה של האם מיכאל בוסקילה ושני פרג'ון. "מהיום הראשון בו ביקרנו את הלקוחה שלנו ניכר היה כי המדובר במי שמצבה הנפשי מעורר ומחייב בירור מיידי".

"בית המשפט נעתר לבקשתינו ובימים האחרונים אף הורה על אישפוזה בצו כפוי", הוסיפו. "מטבע הדברים לא נוכל בשלב זה להתייחס לגירסה אותה מסרה שכן דברים אלו עדיין מתבררים במסגרת החקירה המשטרתית".