בעקבות מזג האוויר הסוער פרסמו בימים האחרונים מספר גופים רשמיים אזהרות מפני טיולים בשטח במהלך המערכת החורפית של היומיים האחרונים. עם זאת, קבוצה של 22 תלמידי מוסד חינוכי במרכז הארץ נקלעו היום לשיטפון בנחל צפית, חלקם במצב אנוש. גם כעת נמשכים החיפושים אחר נעדרים נוספים. במשטרה הבהירו: "אנו מפרסמים כשיש שיטפונות והצפות ותנאי מזג אוויר קיצוניים ובעייתיים". גם נתניהו עודכן במאמצי החילוץ: "מחזק את כוחות הביטחון וההצלה שפועלים כעת להצלת חיים"

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בשיחה עם "החדשות" דוברת משטרת ישראל, ניצב-משנה מירב לפידות, אמרה: "פרסמנו אזהרות וביקשנו מהציבור לא להגיע לאזור. לצערנו המקרים הללו קורים כשלא נשמעים להנחיות. אנחנו עושים את המיטב עם כוחות החילוץ הכי טובים שיש ומקווים שיהיו בשורות טובות בסוף היום הזה".

השיטפונות בנחל צפית, שבוע שעבר
זירת האירוע, היום | צילום: דוברות מדא

לפידות סיפרה כי כוחות גדולים של משטרה ויחידות החילוץ של המחוז הדרומי של המשטרה פועלים במקום. "אנחנו נמצאים שם עם כוחות מתוגברים עם כוחות שיטור, מתנדבים ומסוק של היחידה האווירית גם הוא בדרכו לסייע בחילוץ", הוסיפה. "הפיקוד הבכיר של מחוז דרום בדרך לשם. כולנו מקווים שהבשורות יהיו טובות ושנצליח להביא את רוב הנערים בשלום חזרה הביתה".

דוברת המשטרה הוסיפה: "לצערנו אנחנו רואים שוב ושוב איך הנחיות ברורות שמבקשות מהציבור לא להגיע נשארות כהמלצות ולא מתייחסים אליהן וחבל, כי האסון הכבד היה יכול להימנע היום. אנחנו מזהירים במידה ויש סכנות, אבל מי שמחליט לקחת את נפשו בכפו וללכת לטייל בדיוק איפה שאנחנו אומרים לא ללכת, ונתנו הנחיות מפורשות. השאלה בנושא צריכה להיות מופנית לבית הספר שהחליט להוציא את הנערים הללו לטיול למרות כל ההנחיות. אנחנו הניחנו, חסמנו כבישים, אתה לא מצפה שיהיה אפשר לסגור את כל הנחלים ואת כל המקומות במדינה הזו, בשביל זה מוציאים הנחיות".

חילוץ הנערים, הערב
פעולות החילוץ נמשכות | צילום: מד"א

מלשכת ראש הממשלה נמסר כי נתניהו עודכן ועוקב מקרוב אחר מאמציה חילוץ וההצלה בנחל צפית ואף שוחח עם ראש אגף המבצעים בצה"ל ניצן אלון. "אני מחזק את כוחות הביטחון וההצלה שפועלים כעת להצלת חיים ואיתור הנעדרים באסון הכבד שהתרחש היום בנחל צפית", אמר נתניהו. "כולנו מתפללים לבשורות טובות יותר".

הנשיא ריבלין: "אנא פעלו על פי הנחיות המשטרה"

במועצה האזורית תמר ביקשו מהציבור שלא להגיע לאזור ים המלח והערבה בשל תנאי מזג האויר הקשים והשיטפונות באזור. "על אף יופיו של האיזור, ההגעה והטיול בנחלים בסביבה מסוכנים בימים אלה", מסרו.

ראש המועצה דב ליטבינוף: "אני קורא לציבור לשמור על ביטחונו ולא להגיע לשטח המועצה בסוף השבוע הקרוב בשל תנאי מזג האויר הקשים. יחידת החילוץ ומחלקות המועצה פועלים בשטח. יש להתעדכן בפתיחת הצירים באמצעי התקשורת".

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין התייחס לאסון ושיגר תפילה לשלום התלמידים שעדיין נעדרים. "אנו עוקבים בדריכות אחר העדכונים מן הדרום ושולחים אל המשפחות הדואגות חיבוק חם של שותפות", אמר. "אני מבקש מכם כולכם, אנא פעלו על פי הנחיות המשטרה וכוחות החילוץ והיו קשובים להם".

גם במשרד החינוך עדכנו כי הם עוקבים בדאגה אחר מאמצי החילוץ וכי הם בקשר עם הגורמים הרלוונטיים. "בשעות הקרובות תתקיים הערכת מצב ויינתנו כל המענים הנדרשים למוסדות החינוך בנושא זה", מסרו.