גבר כבן 50 ואישה כבת 40 נהרגו היום (שני) בשריפה בדירה ברחוב אירוסים בערד. צוותי חירום רבים הוזעקו לזירה, ונסיבות המקרה נבדקות. המשטרה חוקרת את החשד כי מדובר בפיצוץ של מחסן זיקוקי דינור.
 
לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

חובשים ופרמדיקים של מד"א שהגיעו אל הדירה המפויחת נאלצו את מותו של האיש, שזהותו טרם התבררה. בתחילה סברו כי מדובר בנפגע אחד בלבד, אך לאחר שעה נמצאה גם הגופה השנייה במקום.

שני החשודים החזיקו חומרי נפץ בבית (צילום: טפסר אלי פרץ מפקד כיבוי אש נגב)
הדירה המפויחת | צילום: טפסר אלי פרץ מפקד כיבוי אש נגב
זירת השריפה, היום (צילום: טפסר אלי פרץ מפקד כיבוי אש נגב)
זירת השריפה, היום | צילום: טפסר אלי פרץ מפקד כיבוי אש נגב

"כשהגענו למקום ראינו שריפה בתוך הבית ועשן סמיך", סיפרה פראמדיקית מד"א ירדן מאדר. "כאשר כוחות הכיבוי השתלטו על השריפה הם חילצו לחצר גבר כבן 50 כשהוא ללא רוח חיים ונאלצנו לקבוע את מותו במקום. לאחר זמן קצר תוך כדי שכוחות הכיבוי ממשיכים בפעולות הכיבוי אותרה בדירה נפגעת נוספת, אישה כבת 40 כשהיא ללא רוח חיים ונאלצנו לקבוע את מותה גם כן במקום".

"סמוך לשעה 15:14 התקבל דיווח במוקד 100 של המשטרה על שמיעת פיצוצים בערד", מסרה המשטרה. "כוחות כיבוי ומשטרה שהגיעו לזירה איתרו בדירה גבר כבן 50 ללא רוח חיים וזמן מה לאחר מכן אותרה גופה שניה של אישה. במהלך פעילות הכיבוי והסריקות של השוטרים בבית, אותרו זיקוקים וחומרים נפיצים אחרים. הגופות נשלחו למכון לרפואה משפטית ומשטרת ישראל ממשיכה בחקירת נסיבות האירוע".

בתוך כך קיימו היום לוחמי אש מתחנת הכיבוי האזורית באר שבע יום פתוח בבית הספר "אל נור" בעיירה חורה, במטרה להדק את שיתוף הפעולה בין תושבי הנגב הבדואים למערך הכבאות. בארוע השתתפו נציב הכבאות וההצלה רב טפסר דדי שמחי, סגל הפיקוד הבכיר של הכבאות, ראש המועצה המקומית ד"ר מוחמד נבארי, ראשי רשויות בדואיות שכנות, אנשי דת ומאות תלמידים.