"עליו להישפט, אבל הוא הילד של כולנו" (צילום: פלאש 90, קרן קורינה)
"עליו להישפט, אבל הוא הילד של כולנו" | צילום: פלאש 90, קרן קורינה

"עלינו להשמיע את קולם של כל הצדדים תמיד": בעיריית תל אביב מסבירים היום (שני) מדוע אפשרו למארגני מפגן התמיכה בחיל היורה להפגין מחר בכיכר רבין - והבהירו כי השמעת כל דעה היא מחייבת והיא חלק מהדמוקרטיה. מארגני העצרת מבהירים כי למרות שהזמרים אייל גולן ודוד ד'אור הודיעו שלא ישתתפו, העצרת תתקיים כמתוכנן.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"לא צריך להאשים את העירייה שהיא מתירה לנהל מחאות גם אם הנושא הוא לא לגיטימי לפחות מבחינתי, כיו"ר סיעת מרצ בעיר", הבהירה סגנית ראש העיר מיטל להבי, בשיחה עם חדשות 2 Online.

"זה לא החייל שנמצא במרכז המעשה הזה של הצדקת הריגה - הוא הילד של כולנו", אמרה להבי. "מה שנמצא במרכז הוא המדיניות של הממשלה שלא מציגה אלטרנטיבה לכיבוש, כאשר הכיבוש ללא ספק משחית את נפשנו במדינת ישראל, את נפש ילדינו ומעמעם את אמות המוסר שלנו ומביא לתוצאות הרות אסון".

"זה שיש הפגנה לפני דיון משפטי זה חלק מהבעת עמדה כלפי נושא מסוים", הוסיפה להבי. "אני לא שמחה בהפגנה הזו אבל מצד שני הוויכוח הציבורי הוא ויכוח בריא ששואל על מי מטילים את האחריות למה שקורה. אישור ההפגנה לא נותן יד למעשים כאלה, כל הצדדים במרחב העירוני התל-אביבי יישמעו תמיד".

מעיריית תל אביב-יפו נמסר בתגובה לפניית חדשות 2 כי היא "מאפשרת הפגנות בכיכר רבין בכל נושא כל עוד הכיכר אינה תפוסה, בכפוף לאישור המשטרה".