ארכיון (צילום: ירון בראל דוברות מד"א)
זירת התאונה הקשה בנגב | צילום: ירון בראל דוברות מד"א

סמוך לשעה 15:32 נמסר למוקד מד"א על תאונה קשה בכביש 325 סמוך לצומת דבירה. מדיווח ראשוני עולה כי במקום שני הרוגים, שני פצועים קשה ושני פצועים נוספים במצב בינוני. כוחות רפואה במקום מעניקים לנפגעים טיפול רפואי ומפנים אותם לקבלת טיפול בבית החולים.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

כביש 325 נחסם לתנועה בין צומת דבירה לקיבוץ דביר בעקבות התאונה. הנסיבות חקרות ע"י בוחנים של משטרת ישראל.

פרמדיק מד"א גיל אסיסקוביץ' שטיפל בפצועים סיפר כי "מדובר בתאונת דרכים חזיתית קשה מאוד. באחד מכלי הרכב נלכדו במושבים הקדמיים שני פצועים מחוסרי הכרה ללא רוח חיים שמותם נקבע בשטח".

"פצוע נוסף כבן 20 שנפגע באורח קשה חולץ מהמושב האחורי של מהרכב ופונה בניידת טיפול נמרץ כשהוא מורדם ומונשם וסובל מפגיעה רב מערכתית", הוסיף הפרמדיק. "מהרכב השני חולץ פצוע קשה כבן 20 כשהוא מחוסר הכרה עם פגיעה רב מערכתית שפונה לבי"ח יחד עם עוד שני פצועים בשנות ה-20 לחייהם שנפגעו באורח בינוני והיו בהכרה מלאה".

הרוג בתאונת פגע וברח בחיפה

בתוך פחות משעה התקבל דיווח על הרוג נוסף בתאונת פגע וברח בחיפה. על פי הדיווח, הולך רגל בן 68 לחייו נפגע מרכב בשדרות ההגנה בכניסה הדרומית לחיפה. צוותי מד"א ומתנדבי איחוד הצלה ביצעו בו החייאה אך נאלצו לקבוע את מותו.

מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי הולך הרגל נפגע משני כלי רכב והרכב השני נמלט מהמקום. כעת מתבצעים חיפושים אחר הרכב הפוגע.

זירת התאונה בחיפה (צילום: דוברות איחוד הצלה)
זירת התאונה בחיפה | צילום: דוברות איחוד הצלה

פאראמדיק מד"א ארז גלר שהגיע לזירת התאונה בחיפה סיפר כי "על הכביש שכב גבר כבן 68 מחוסר הכרה עם פגיעה רב מערכתית קשה. הענקנו לו טיפול רפואי וביצענו בו פעולות החייאה מתקדמות וממושכות אבל לצערנו הפציעות שלו היו קשות מאוד ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותו".

מהרשות הלאומית לבטיחות בדרכים נמסר כי מניין ההרוגים מתחילת השנה עומד על 121 בני אדם. בשנת 2015 בתקופה המקבילה (נכון להיום) מספר ההרוגים עמד על 138 בני אדם. בחודש מאי האחרון נהרגו 14 בני אדם בכבישים. לעומת זאת מאי 2015 הסתיים עם 41 הרוגים.