טרגדיה בבאר שבע: פעוט כבן 4 נפל אחר הצהריים (ראשון) מחלון הקומה השמינית ברחוב שאול המלך בעיר ונהרג. המשטרה פתחה בחקירת נסיבות המקרה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

סמוך לשעה 14:50 הוזעקו צוותי מגן דוד אדום בעקבות דיווח על נפילה מגובה. "כשהגענו למקום ראינו ברחבת הבניין ילד מחוסר הכרה עם פגיעה רב מערכתית קשה", סיפר רונן גריזק, חובש בכיר במד"א.

הצוותים העניקו לפעוט טיפול ראשוני בשטח ופינו אותו לבית החולים סורוקה בעיר במצב אנוש, תוך שהם ממשיכים בפעולות החייאה. בבית החולים נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

"מהר מאוד הגיעו אנשי מד"א, רכובים על קטנועים", סיפר עד ראייה לחדשות 2. "אני סטודנט ורואה פה הרבה את הילד. הוא שיחק פה כמו כל הילדים ברחבה, עכשיו זו גם חופשת הפסח והרבה ילדים משחקים כאן. זה מאוד עצוב".

נדקרה למוות בביתה. ארכיון (צילום: דוברות מד"א, חדשות)
ארכיון | צילום: דוברות מד"א, חדשות

אתמול נפל פעוט בן שלוש מחלון דירה בקומה השלישית בבניין מגורים בקריית גת. צוותי מד"א פינו אותו לבית החולים סורוקה כשהוא מחוסר הכרה ומונשם ומצבו מוגדר קשה. מחקירה ראשונית עולה שהורי הפעוט לא היו בבית המשפחה בשדרות העצמאות בעת האירוע והפעוט הושאר תחת השגחתה של אחותו. ככל הנראה, הוא התקרב לחלון, ומעד.

מנתוני ארגון 'בטרם' לבטיחות ילדים עולה כי מאז 2008 מתו 53 ילדים בישראל עקב נפילה, יותר ממחציתם פעוטות עד גיל 4. ב-2015 אירעו 8 מקרי תמותה של ילדים כתוצאה מנפילה מגובה.

"מדי שנה לקראת חג הפסח נרשמת עלייה בפגיעת ילדים כתוצאה מנפילה מגובה שנובעת מכך שכבר לא מחממים את הבתים ובהרבה מהקומות מאווררים על ידי פתיחת חלונות", אומרת אורלי סילבינגר, מנכ"לית בטרם. "כמו כן מספר ימי החופשה של הילדים גדול בהרבה, ולכן כשמגיעה חופשת הפסח של בילדים, ההורים לעיתים משאירים אותם לבד בבית".