הכלבה נים במרפאה לאחר שעברה טיפול
הכלבה נים במרפאה לאחר שעברה טיפול | צילום:

"איך אפשר לשחרר מפלצת כזו? שתתעלל בעוד חסרי ישע?": שלשום (ראשון) חשפנו כאן בחדשות 2 Online מקרה קשה במיוחד של התעללות בכלבה נים, גורה בת חצי שנה מסוג כנעני שהייתה בבעלותה של תושבת הדרום - והובהלה למרפאה לאחר שהורעבה, הוכתה ורגליה הקדמיות נוסרו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

התמונות הקשות חוללו תדהמה וזעם בקרב רבים שנחשפו אליהן שגם ביקשו לתרום לשיקומה של הכלבה, ובמשטרה פעלו במהירות על מנת להגיע אל החשודה במעשים, עצרו וחקרו אותה. אלא שאתמול, כשהובאה לדיון בהארכת מעצרה בבית המשפט המחוזי בבאר שבע, החליט השופט שלמה פרידלנדר לשחרר את החשודה למעצר בית.

החלטת השופט לשחררה חוללה סערה ברשת - מה שהוביל לפתיחת עצומה עליה חתמו כבר עשרות אלפי גולשים, בדרישה להעניש בחומרה את החשודה בהתעללות הקשה, גם מחשש שהיא עלולה לפגוע בבעלי חיים נוספים שהיא עלולה לשים עליהם את ידיה. כלב נוסף שהיה ברשותה אף הוחרם בזמן שנעצרה מחשש שתפגע גם בו.

"איך משחררים מפלצת כזו?", זעמו גולשים ברשתות החברתיות ששמעו על ההחלטה. "בית המשפט התיר את דמם של בעלי החיים בישראל. הכלבה הקטנה הזו עברה התעללות נוראית, הייתה נתונה לחסדיה של מפלצת אנושית שהולכת על שתיים שלא בחלה בשום דרך להכות אותה ולנסר את רגליה. חייבים שהיא תיענש במלוא החומרה".

"אני באמת לא מבינה איך אפשר לשחרר אותה", התרעמה מנהלת עמותת "הכלבים שבצל", נטע דר, שמלווה את הכלבה נים מאז נודע לה על מקרה ההתעללות הקשה. "מכעיס ומקומם שמערכת המשפט לא רואה את ההקבלה של בעלי החיים לבני האדם חסרי הישע שמתעללים בהם. איך נקבע שהיא לא מסוכנת? היא יכולה לפגוע בבעלי חיים נוספים".

רבים תרמו מכספם לשיקומה של נים, מצבה משתפר

ויש גם בשורות טובות: לאחר ההתעללות הקשה שעברה, הכלבה נים מטופלת סביב השעון במרפאה של ד"ר יובל סמואל בתל אביב. צוות המרפאה ואנשי עמותת "הכלבים שבצל" דואגים להאכיל אותה על מנת שתעלה במשקל, חבשו את רגליה הפצועות - ומרעיפים עליה אהבה וחום.

הכלבה נים לאחר ההתעללות, בחודש שעבר (צילום: עמותת "הכלבים שבצל")
רגליה של הכלבה נוסרו, היא הורעבה והוכתה | צילום: עמותת "הכלבים שבצל"

מאז פרסום הידיעה כאן בחדשות 2 Online, פנו למערכת רבים שביקשו לתרום עבור שיקומה ורכישת פרוטזות עבורה שיאפשרו לה לשוב וללכת, ואחדים אף ביקשו לאמץ אותה ולהעניק לה בית חדש, חם ואוהב. בעמותה קיבלו תרומות רבות עבור הכלבה, וניתן להמשיך ולתרום כפי שמפורט מטה.

"אנשים נהדרים תורמים מכל הלב עבורה ונשמרת לה קרן כדי שנוכל לעשות הכל עבורה", מספרת דר. "היופי הוא שהיא כל כך אוהבת וטובה שזה נותן המון כוח להאמין איתה. תודה לצוות המרפאה של ד"ר סמואל בהנהלת עידו גלנטה והצוות, וכמובן לתורמים הרבים ולמתעניינים בשלומה של נים".

עו"ד אלי בניה, המייצג את החשודה מטעם הסניגוריה הציבורית, מסר בתגובה לידיעה כי ״מדובר באישה הלוקה בנפשה, ולכן מתגוררת במסגרת של דיור מוגן, ומטופלת על ידי פסיכיאטר ונמצאת בקשר עם עובדת סוציאלית. היא חיה לבד ולמרות מגבלותיה, היא מתפקדת כפי יכולותיה באופן נורמטיבי תוך הסתייעות בגורמים הטיפוליים".

לדבריו, "הכלבה ניתנה לה לפני חמישה חודשים כדי שלא תהיה לבד, היא אוהבת את הכלבה וטיפלה במסירות. לפני כחודש, הכלבה הותקפה על ידי כלב אמסטף, והאישה חבשה את פצעיה. לא היתה כאן שום התעללות, ושני בתי משפט קבעו זאת ולכל היותר מדובר בטיפול רשלני בחבישת פצעי החיה. זו לא סיבה למעצר אדם, שאין מחלוקת שאיננו מסוכן לציבור. מכאן ועד חשד בהתעללות הדרך ארוכה ביותר".

עוד הוא טוען כי "המשטרה נגררה אחרי דיווחים מעוותים ושקריים ברשתות החברתיות ובתקשורת האינטרנטית והזדרזה לעצור את האישה וזאת מבלי להתחשב בנסיבותיה האישיות ובשבריריותה הנפשית".

לתרומות ניתן ליצור קשר בין השעות 10:00-22:00 בטלפונים: 053-959-0461, 053-959-2153.
ניתן להפקיד את סכום התרומה הרצוי בחשבון שמספרו 2546465 בסניף 988 של בנק לאומי, ולציין בהערה כי מדובר בתרומה עבור הכלבה נים.

לפניות לכתב: morl@ch2news.tv