מבית החולים לראשות המועצה. גדי ירקוני (צילום: חדשות 2)
ירקוני במהלך הליך השיקום | צילום: חדשות 2

אחרי הפציעה הקשה והשיקום הארוך - ניצחון מרגש לרכז המשק של קיבוץ נירים: גדי ירקוני, שנפצע מפגיעת פצמ"ר בשלהי מבצע "צוק איתן" ואיבד את שתי רגליו לפני פחות משנה, ניצח בבחירות לראשות המועצה האזורית אשכול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ירקוני זכה ב-51% מקולות הבוחרים וגבר על שני המועמדים שהתמודדו נגדו: אורי נעמתי, שקיבל 44% מהקולות ורן גויטע שקיבל 4.5% מהקולות. ירקוני יכנס לתפקיד בתוך שבוע ימים ויעמוד בראשות המועצה בשלוש השנים הקרובות.

"אני מאוד שמח שגם את המשימה הזאת סיימתי בהצלחה ואני יכול להתחיל עכשיו את המסע האמיתי שהוא הצעדת מועצת אשכול קדימה בנחישות, דבקות ובאהבה לכל התושבים", אמר ירקוני לאחר זכייתו. 

ניצח בפער גדול. ירקוני (צילום: חדשות 2)
ניצח בפער גדול. ירקוני | צילום: חדשות 2

הוא הוסיף בהתרגשות: "אני גאה להנהיג את האזור המאתגר והמיוחד הזה ואת התושבים, הראויים לכל תמיכה על נחישותם בהתיישבות בגבולות ישראל ועל הדבקות בעשייה החקלאית גם בתקופות בטחוניות קשות".

מינויו של ירקוני לראשות המועצה מגיע לאחר שראש המועצה הקודם, ח"כ חיים ילין, התפטר מתפקידו בעקבות התמודדותו לכנסת מטעם מפלגת יש עתיד.

ירקוני נפגע ברגליו רגע לפני שנכנסה הפסקת האש של צוק איתן לתוקפה, בעקבות נפילת פצמ"ר שפגע בקיבוץ. פצצת המרגמה הרגה שניים מחבריו והביאה לקטיעה של שתי רגליו.