סוף עצוב בנפאל: יותר משבוע לאחר שנעלמו עקבותיו בשמורה הלאומית לנגטנג שבנפאל, מצאו היום (ראשון) אנשי החיפוש וההצלה את גופתו של המטייל הישראלי אור אסרף, בן 22 מלהבים. אביו פטריק הנמצא בנפאל עודכן בשטח, הודעה נמסרה לבני משפחתו בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

גופתו של אסרף נמצאה הבוקר באזור הררי לאורך מסלול הטרק שאליו יצא בפארק הלאומי בלנגטנג. מי שזיהה את גופתו היה מפקדו לסיירת אגוז, שיצא בימים האחרונים במשלחת החיפוש המיוחדת שהרכיבו חבריו. בתום פעולת חילוץ מורכבת בתנאי שטח קשים תחת סכנת מפולות, הצליחו חבריו של אור לשאת את גופתו באלונקה לכפר סמוך, משם תפונה מחר באמצעות מסוק אל הבירה קטמנדו - וממנה לישראל.

עד לפני שבועיים תכנן האב פטריק להיפגש עם בנו בנאפל או בהודו, ומשם להגיע יחד לישראל. "לא כך ציפיתי לסיים את המסע של אור", אמר היום האב זמן קצר לאחר פרסום דבר איתור גופתו. "החברים שלו לקחו אותו יחד איתם לכיוון הכפר הקרוב, מרחק שעה הליכה. מדובר בתנאים קשים של הליכה בחושך, כדי להחזיר אותו הביתה. הבטחנו שאנחנו מחזירים את אור הביתה ואנחנו מחזירים אותו הביתה".

אור אסרף, ארכיון
אור אסרף, ארכיון | צילום:

סיפורו של אור אסרף נודע לציבור לאחר שאמו אורית הגיעה בשבוע שעבר לנמל התעופה בן גוריון לקבל את פני הנוחתים בישראל עם שלט הנושא את שמו. במראה קורע לב, היא עברה בין המטיילים הצעירים בניסיון לגלות פרטים חדשים על מקום הימצאו של בנה, שלא יצר קשר עם בני המשפחה מאז רעדה האדמה בנפאל.

אסרף, לוחם ביחידת אגוז שאף נפצע במבצע צוק איתן בשכונת סג'עייה, הפך בימים האחרונים למנותק הקשר האחרון מבין מאות המטיילים הישראלים בנפאל. יחד עם אביו פטריק, יצאו בסוף השבוע למדינה מוכת האסון גם חבריו ליחידה, על מנת לסייע במאמצי החיפוש באזור שבו נראה לאחרונה.

בני המשפחה עקבו בימים האחרונים בדאגה אחר הידיעות המגיעות מנפאל. הם ציינו בכאב כי הם מודעים לכך שככל שחולף הזמן - הולך ופוחת הסיכוי לאתר את אור כשהוא בריא ושלם. היום בשעות הצהריים התממשו החששות הגדולים ביותר שלהם עם מציאת גופתו של הצעיר, שנהרג בטיול הגדול שעליו חלם.

הרמטכ"ל, רב אלוף גדי איזנקוט, השתתף בצער המשפחה: "אור היה מלח הארץ, לוחם בשלדג ובאגוז נלחם ב'צוק איתן', חילץ פצועים ונפצע בקרב. איבדנו היום את אחד מטובי בנינו. יהיה זכרו ברוך".

אמו של אור בנתב"ג
אמו של אור בנתב"ג | צילום:ברעידת האדמה בנפאל נהרגו למעלה מ-7,000 בני אדם ויותר מ-14,000 נפצעו בדרגות שונות. אסרף הוא הישראלי היחיד מבין הקורבנות. הרשויות בנפאל ממשיכות בחיפושים אחר אלפי נעדרים נוספים, שהחשש לחייהם גובר ככל שהזמן חולף. על פי הערכות, לפחות אלף מהנעדרים הינם אזרחי האיחוד האירופי.