אין תמונה
המתלוננת נגד המג"ד. פאטל

כיממה לאחר שמאי פאטל חשפה כי היא זו שהוטרדה מינית לכאורה על ידי מג"ד צב"ר לשעבר סגן-אלוף לירן חג'בי, אביה מגיב היום (ג') לראשונה. בשיחה עם חדשות 2 Online הוא אומר כי המשפחה תומכת בה ובצעד שנקטה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על התגובות הרבות שעורר המהלך הוא מספר: "אנחנו מתמודדים". הוא אמר כי זה טבעי שיהיו אנשים שייצאו נגדה.הפוסט בפייסבוק שפרסמה פאטל זכה לעשרות אלפי לייקים ושיתופים רבים, והיא מקבלת תמיכה רבה מצד בני משפחתה וחבריה, וכן מגולשים שנחשפו לפוסט שלה.

 אתמול פורסם לראשונה בחדשות 2 Online כי היא פנתה לפרקליט הצבאי הראשי אלוף דני עפרוני והתובע הצבאי הראשי בבקשה לבטל את עסקת הטיעון עליה הוסכם בפרשה. כתב האישום נגד סא"ל חג'בי כולל חמישה סעיפי אישום בגין התנהגות שאינה הולמת, והוא יסיים את שירותו בצה"ל.

במכתב האישי שכתבה הבהירה פטאל מדוע לדעתה יש להעמיד את חג'בי לדין בגין עבירות של הטרדה מינית ומעשים מגונים בכוח - ולא פחות מכך. לטענתה, חומר הראיות בתיק מבסס משפטית את טענותיה ולדבריה זה מן הדין והצדק שקולה יישמע - מבלי שכבודה ייפגע - כדי לאפשר להוציא לאור את האמת שלה.

לירן חג'בי, ארכיון (צילום: דו"צ)
המג"ד לשעבר | צילום: דו"צ

בתגובה לפוסט שפרסמה, מסר אתמול פרקליטו של חג'בי, הסנגור הצבאי הראשי אלוף-משנה אשר הלפרין: "הסדר הטיעון אליו הגענו עם הפרקליט הצבאי הראשי התבסס על גרסת המתלוננת, כפי שנמסרה בחקירתה במצ"ח. אין צורך להרחיב את הדיבור על כך שמבחינתו של סא"ל חג'בי, הדחתו מהגדוד וסיום שירותו בצה"ל, לצד הגשת כתב אישום נגדו בעבירה של התנהגות שאינה הולמת ושלל הפרסומים הקשים שהתלוו לפרשה זו - מהווים עונש חמור ביותר, אותו הוא משלם על מעשיו המפורטים בכתב האישום. בחלקו - עונש קשה מנשוא שלא כתוב עלי ספר"".

"היום, חודשים ארוכים לאחר חקירתה, בוחרת המתלוננת להציג סיפור שונה לחלוטין מזה שסיפרה, בלי להתחייב אליו בחקירה, אלא בפוסט בפייסבוק", הוסיף הסנגור הצבאי הראשי. "נזכיר שהייתה זו המתלוננת, באמצעות באת כוחה, שקיבלה את ההסדר והסכימה לו. נותר רק לתהות על כך שמיד לאחר חתימתו, ובניגוד גמור לעמדתה שהובאה בפני הפרקליט הצבאי הראשי, יצאה נגדו תוך השמצת כל המעורבים בעריכתו".

עוד הוסיף אל"מ הלפרין: "בלית ברירה, נאלץ לציין שבניגוד גמור לדברים שמסרה לשלטונות הצבא, לפיהם אין היא חשה פגועה, היא מדברת עתה על 'טראומה שככל הנראה תלווה אותי לכל המשך חיי'. נוכח דרך הצגת הדברים בפוסט, גם אין לנו מנוס מלציין כי בניגוד גמור לנטען על ידה, כאילו היא נבדקה בפוליגרף ונמצאה דוברת אמת, הרי שביחס לשאלה האם שיקרה בפרט כלשהו בהצהרה שרשמה בפוליגרף, נקבע כי לא ניתן כלל להגיע לממצא. ברוח זו גם אין שחר לטענה כאילו סא"ל חג'בי סירב להיבדק בפוליגרף. בשלב הזה ומתוך כבוד להליך המשפטי נסתפק בדברים האלה ולא נרחיב ביחס לעובדות בתגובתנו לתקשורת".

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv