בני משפחתה של רותי חומרי, האישה הנכה שלא הורשתה לעלות השבוע לאוטובוס של חברת "קווים", נפגשו אמש (שלישי) עם נציגי החברה באור יהודה. הפגישה נועדה על מנת לאפשר לנהג שמנע מחומרי לעלות לאוטובוס להתנצל בפניה, בפני בתה ובפני עדי גווילי - הצעירה שצילמה את האירוע וספגה איומים מצד הנהג.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לטענת המשפחה, נציגי החברה אמרו כי הם מוכנים לפצות כספית את חומרי, אך הם התנו זאת בכך שמקורביה לא יתראיינו על התקרית באמצעי התקשורת. "רצו לסתום לנו את הפה בשביל פיצוי כספי", אמרה בתה של חומרי, אילנית כהן, בשיחה עם חדשות 2 Online.

"הם אמרו שהם רוצים לתת פיצוי כספי, אבל שזה לא עולה בקנה אחד עם זה שנמשיך להתראיין", היא הסבירה. "עדי, שצילמה את הסרטון, אמרה שהיא כבר מוזמנת לריאיונות, אז הם רמזו שנחשוב גם על הנהג. הם גם אמרו שאם אנחנו נתבע - הוא יאבד את הפרנסה שלו".

אוטובוס של חברת קווים (צילום: חברת קווים, חדשות)
"רצו לסתום לנו את הפה". ארכיון | צילום: חברת קווים, חדשות

"ההצעה של קווים מגוחכת ומבזה"

יש לציין כי תחילה סירבו בני המשפחה להיפגש עם הנהג. "היה רושם שהוא אדם מאוד אגרסיבי ותוקפני", הסבירה כהן. "כששאלו אם אנחנו מעוניינים שהנהג יגיע, אמרנו שלא. הם הסבירו שהוא בקרבת מקום. באיזשהו שלב אמא שלי, כזאת רחבת לב, הסכימה שיבוא".

"היה לי חשוב לשאול אותו איך מתנהגים ככה ואיך הולכים לישון אחרי שהשארת אישה נכה בתחנה שספק אם יש לה דרך אחרת להגיע הביתה", הוסיפה בתה של חומרי. "הושיבו אותו ליד אמא שלי והוא התנצל, הוא אמר שהבין את הטעות. אבל אני לא קיבלתי תשובה לשאלה".

כעת שוקלת המשפחה להגיש תביעה כספית נגד החברה על עוגמת הנפש שנגרמה לאמם. "אמרתי שאנחנו לא סוגרים שום דבר, שאנחנו צריכים לחשוב על זה", הדגישה כהן. "אמא היא זו שצריכה לתת את התשובה. ההצעה שלהם מגוחכת ומבזה, הם מנסים להשתיק אותנו".

מחברת קווים נמסר בתגובה: "אמש התקיימה פגישה בין הנהג לנוסעת - שמטרתה התנצלות אישית של הנהג בפניה. פגישה זו לא עסקה בנושא פיצויים".