"היא נותרה שם חסרת אונים": רותי חומרי, נכה על כיסא גלגלים המתקשה גם בדיבור, נתקלה אתמול (שני) בסירוב מצד נהג אוטובוס בקריית אונו - שלא הסכים להעלות אותה לאוטובוס בגלל כיסא הגלגלים. התקרית והמילים הקשות שהטיח הנהג תועדו על ידי צעירה שעמדה בתחנה, והסרטון מהתקרית פורסם היום בחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

על פי החוק, אוטובוסים מחויבים להיות נגישים ככל האפשר לבעלי מוגבליות ועל הנהג לסייע לאדם בכיסא גלגלים לעלות לאוטובוס. הנהג של חברת "קווים" איים על הצעירה שתיעדה ואמר כי ישבור לה את המצלמה, אך היא ניסתה לשכנע את הנהג להעלות את רותי לאוטובוס - אך ללא הצלחה.

רותי בת ה-64 עלתה לבסוף על אוטובוס אחר, לאחר המתנה ממושכת: "חיכינו שם חצי שעה עד שבא אוטובוס". היא קראה למצות את הדין עם הנהג: "שהוא ילמד שהוא לא יעשה דבר כזה לנכים".

הנהג זומן לבירור, החברה התנצלה

בתה ורד הוסיפה כי אמה "נותרה חסרת אונים. אם לא הייתה שם הבחורה הזו היא פשוט הייתה נשארת שם לבד. זה מתסכל ומעצבן לגלות שהתייחסו ככה לאמא שלך".

עדי גוילי, הצעירה שתיעדה, שחזרה היום את התקרית: "פשוט לקחתי את זה אישית - אותה אישה יכלה להיות אמא שלו או אמא של רוב הנוסעים. טיפת כבוד ועזרה לזולת לא תזיק למדינה שלנו".

מחברת קווים נמסר היום בתגובה: "קווים רואה בחומרה את המקרה, ומגנה את התנהגות הנהג כלפי הנוסעת. פעולותיו של הנהג נוגדות את נהלי החברה בנושא נגישות אנשים בעלי מוגבלות, אשר מאפשרים עליית נוסעים הנעזרים בכיסא גלגלים חשמלי באמצעות הציוד המיועד לכך הנמצא בכל אוטובוס עירוני של החברה. כל נהגי חברת קווים עוברים הדרכות מפורטות בנוגע לאופן הסיוע אותו יש להגיש לאנשים בעלי מוגבלות עם קבלתם לעבודה בחברה, בנוסף להדרכות רענון מדי שנה. קווים מבקשת להתנצל בפני הנוסעת על עוגמת הנפש שנגרמה לה, במקביל לזימון הנהג לבירור משמעתי".

שר התחבורה ישראל כץ הבטיח למצות את הדין מול חברת "קווים". "זהו מקרה חמור שאסור לעבור עליו לסדר היום", אמר. "חוסר מתן מענה לאנשים עם מוגבלויות מצד עובד ציבור זה דבר לא מקובל. הנחתי את גורמי המקצוע במשרד התחבורה לחדד ולרענן את הנהלים מול כלל חברות התחבורה הציבורית".

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv

המידע הראשוני הגיע באמצעות עמוד הפייסבוק של חדשות 2.