את הטיול הזה בנחל דרגה משפחת ירדן לא תשכח עוד זמן רב. הם יצאו ליום הטיול מוקדם בבוקר ותכננו לסיימו בשעות הצהריים, אך לא דמיינו שיחולצו מהנחל באמצע הלילה, בין השאר על ידי מסוק וכוחות משטרה גדולים. "היו כמה רגעים מלחיצים, אבל ידענו שבסוף יוציאו אותנו ושלא נעביר שם את הלילה", הסביר דביר, בן המשפחה.

כל העדכונים על הבחירות - הצטרפו לטלגרם של החדשות

"התחלנו לצעוד ב-07:05", תיאר עדי, אב המשפחה, את אותו הבוקר. "הכוונה הייתה לסיים את המסלול בצהריים. היו חששות שהתעכב קצת ואכן הסתבכנו, היה קשה מאוד לרדת במפלים. חבל הסנפלינג שהבאתי הסתבך, היה צריך להעלות ולהוריד אותו כל פעם והזמן עבר". הטיול התארך ומהר מאוד המשפחה מצאה עצמה בחשכה.

אשתו של עדי היא זו שהתריעה שאין איתו קשר מהבוקר. אל השטח הוזנקו כוחות משטרה, כיבוי אש, מד"א, יחידות חילוץ ומסוק. "ידענו שמחפשים אותנו, ראינו מסוק מעלינו והבנו שזה בשבילנו אבל היינו בסדר, רק נתקענו בחושך", סיפרו ילדי המשפחה. "הנושא היחיד שהעסיק אותנו זה שאשתי לא תדאג", אמר עדי. "מבחינת ציוד היינו מסודרים, נשארו לנו מים, לא הייתה שום בעיה".

לאחר שעות מתוחות, הצליח מסוק החילוץ לזהות את משפחת ירדן בנחל. "כשראינו את המסוק ניסינו לנפנף לו ולסמן עם הפלאפונים, בסוף הוא באמת זיהה אותנו", סיפר עדי. אחרי הזיהוי מהאוויר הגיעו הכוחות הרגליים של יחידת החילוץ 'מגילות' וחברו אל המשפחה. תוך זמן קצר ה היו בחוץ. "יש לנו עם ישראל מדהים באופיו. כולם התגייסו לעזור וזה מדהים", התרגש עדי, ובנו הוסיף: "תודה רבה לכל מי שהתנדב לבוא לעזור, היינו מופתעים מכמות האנשים שהתנדבו להגיע באמצע הלילה. ראינו אחר כך כמה דיברו על זה בכל התקשורת, היינו בהלם".

המסר שכל אוהבי הטבע וחובבי הטיולים יכולים להפיק מהאירוע המותח, הוא עד כמה חשוב ללמוד היטב את המסלול ותוואי השטח. לפני היציאה לטיול יש לברר את דרגת הקושי, להצטייד כמו שצריך ולעשות הכל כדי להימנע מהפתעות מיותרות ומסוכנות.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו